Strona główna » Aktualności » Sport na wesoło – czyli Sołtysiada 2019

Sport na wesoło – czyli Sołtysiada 2019

Slalom sołtysów na rowerze starym jak świat, konkurs kto szybciej zje burgera, frytki i biszkopty, wyścigi przez opony oraz przeciąganie liny to niektóre z konkurencji, w których rywalizowało sześć sołectwa gminy Białobrzegi podczas Sołtysiady 2019. Impreza odbyła się w niedzielę, 4 bm., na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białobrzegach.

Nietypowa rywalizacja sportowa, mimo płatającej niespodzianki pogody, zgromadziła tym razem bardzo liczne grono mieszkańców gminy, którzy przyszli dopingować swoich zawodników.

Konkurencje Sołtysiady rozpoczęły się od toru przeszkód „Pięknych Pań”. W tych zmaganiach po dwie panie z każdej drużyny musiały pokonywać wyznaczoną trasę z woreczkami gimnastycznymi na głowie. Potem przyszła kolej na konkurs, która z ekip nadmucha w ciągu jednej minuty największy bukiet balonowy. Aby konkurencję utrudnić, sędzia główny zawodów, animator GOSiR Piotr Babiarz, miał w ręku specjalny wzorzec „idealnego balonika” i nim sprawdzał czy nadmuchane balony miały odpowiednią wielkość. Dobrą zabawą dla wszystkich był „Slalom sołtysów”. W tej zabawie szefowie poszczególnych ekip musieli się wykazać sztuką jazdy na rowerze „składaku” z lat siedemdziesiątych i dodatkowo dostarczyć do swojej ekipy butelki z wodą ustawione na trasie przejazdu.

W konkurencji „Siłaczy” polegającej na podnoszeniu na czas gryfu sztangi (zabawę nadzorował instruktor siłowni Fitness Parku – Tomasz Dec) okazało się, iż niektórzy mieszkańcy naszej gminy to prawdziwi zawodowcy. Jeden z nich w przeciągu jednej minuty zdołał podnieść gryf sztangi 56 razy.

Salwy śmiechu zgromadzonej publiczności towarzyszyły zaś konkurencji pod nazwą „Konkurs Smakoszy”. Zawodnicy wytypowani przez poszczególne zespoły musieli się podjąć zadania z pozoru łatwego. Na czas mieli zjeść posiłek przygotowany przez bistro Fit – Fat: burgera, porcję frytek oraz kilka biszkoptów. Oczywiście bez popijania wodą.

Tradycyjnie na zakończenie rywalizacji po 5 zawodników z poszczególnych ekip zmierzyło się w koronnej konkurencji każdej Sołtysiady a więc w przeciąganiu liny. Tutaj już nikt nie oszczędzał sił i gardeł.

Po podliczeniu punktów zdobytych przez poszczególne sołectwa okazało się, iż w Sołtysiadzie 2019 roku najlepiej spisała się ekipa

Wszystkie startujące zespoły otrzymały nagrody ufundowane przez Gminę Białobrzegi a wręczył je Franciszek Masłoń – wójt gminy Białobrzegi.Bud Łańcuckich (lewa strona – sołtys Mieczysław Kukulski). Drugie miejsce przypadło Dębinie (sołtys – Wiesław Rejman) a trzecie zdobył Korniaktów Północny (sołtys – Mieczysław Żak). Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, iż na czwartym miejscu uplasowały się Białobrzegi (sołtys – Stanisław Chudzik), na piątym Białobrzegi (lewa strona – sołtys Stanisław Golak) ,  a na szóstym Korniaktów Południowy (sołtys – Marta Kiełb).

Wszystkie startujące zespoły otrzymały nagrody ufundowane przez Gminę Białobrzegi. Wręczył je Franciszek Masłoń – wójt gminy Białobrzegi.

Imprezę, którą swoją obecnością uświetniła Białobrzeska Orkiestra Dęta, przygotował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa.

jap

Fot. Janusz Pawlak

Skip to content