Strona główna » Aktualności » Przedszkolada 2018 – Najmłodsi sportowcy walczyli o medale

Przedszkolada 2018 – Najmłodsi sportowcy walczyli o medale

To było wyjątkowe święto sportu! W czwartek, 21 bm., na obiektach białobrzeskiego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego gościliśmy najmłodszych sportowców naszej gminy. Najmłodszych bez cienia przesady. Dość powiedzieć, iż niektórzy z nich liczyli zaledwie 2,5 roku…

A wszystko za sprawą Przedszkolady 2018, czyli sportowej rywalizacji w dyscyplinach prawie że olimpijskich,  przygotowanej przez animatorów Centrum dla dzieciaków Publicznego Przedszkola w Białobrzegach.

Zawodnicy i zawodniczki przywędrowali na miejsce odbywania rywalizacji w nakryciach głowy oznaczających przynależność do poszczególnych grup przedszkolnych. Była więc m.in. drużyny Krasnoludków w czerwonych czapeczkach z białym otokiem, były uśmiechnięte Misie, a także Słoneczka, Jagódki, Kaczuszki, Jeżyki i Wiewiórki. W sumie 150 maluszków.

W olimpijskich zmaganiach (np. turlanie się po materacu, strzelanie karnych) żaden z zawodników sił nie żałował. Czasem tylko pani wychowawczyni musiała poprowadzić za rękę, aby konkurencję udało się zaliczyć.

Jak przystało na zawody sportowe z prawdziwego zdarzenia, zakończyła je dekoracja olimpijczyków złotymi medalami ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białobrzegach.

 

Jap

 

Fot. Janusz Pawlak

 

 

Skip to content