Strona główna » Aktualności » Mistrzowie dali z siebie wszystko – I Mistrzostwa Nordic Walking już za nami

Mistrzowie dali z siebie wszystko – I Mistrzostwa Nordic Walking już za nami

Małgorzata Kotlińska, Elżbieta Kurek i Andrzej Wojnar to zwycięscy I Mistrzostw Gminy Białobrzegi w Nordic Walking. Zawody odbyły się w niedzielę, 19 października, na trasach Białobrzeskiego Parku Nordic Walking. Rywalizacji towarzyszyła piękna scenografia złotej polskiej jesieni i bardzo sympatyczna atmosfera sportowej rywalizacji.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 21 pań i 6 panów. Zgodnie z regulaminem mistrzostw panie miały do wyboru trasy liczące 5 i 10 km. Panowie byli „skazani” na 10 km.

Najpierw rozgrzewka

Kilka minut po 13, gdy zakończyła się rejestracja zawodników i omówienie reguł rywalizacji, Dorota Gamracy, sędzia główny mistrzostw (instruktor Polskiej Federacji Nordic Walking) poprowadziła krótką rozgrzewkę. A później był moment, na który wszyscy czekali z niecierpliwością – start do rywalizacji.

Na co ich stać

Do walki o jak najlepszy czas przejścia tras wyruszyli wszyscy razem. Choć niektórzy mówili, iż traktują wszystko na luzie, sportowy duch rywalizacji udzielił się każdemu zawodnikowi. Było to widać już na pierwszych kilometrach trasy. Wtedy to w „peletonie” zakotłowało się i na jego czoło wysunęli się ci, którzy zamierzali pokazać na co ich stać. Ruchy rąk i nóg były coraz szybsze, na policzkach pojawiły się rumieńce o na czołach pot…Widać też było od pierwszych kilkuset metrów, kto regularnie odrabia lekcje z treningów chodzenia z kijkami.

Strażacy, woda i czekolada

Na pokonywanych trasach zawodnicy musieli otrzymać potwierdzenie przejścia przez wyznaczone przez organizatorów punkty kontrolne, co uniemożliwiało chodzenie na skróty i ewentualne podbieganie. W punktach kontrolnych można się też było posilić czekoladą i ugasić pragnienie wodą mineralną.

 Pierwsi na mecie

Przed upływem 60 minut na mecie I Mistrzostw Gminy Białobrzegi pojawiły się panie, które zdecydowały, że będą rywalizowały na trasie liczącej 5 km. Jako pierwsza zameldowała się Małgorzata Kotlińska, tuż za jej plecami linię mety przekroczyły Anna Szal i Dorota Rosół.

Na pierwszego z grupy panów, ścigających się na dystansie 10 km, poczekaliśmy 1, 36 min. Idącym z dużym zapasem sił okazał się Andrzej Wojnar, któremu siedział na plecach Paweł Trojnar. Trzecim z najszybszych panów był Marian Kurek, który sporo czasu stracił na nawrocie w związku z ….rozwiązanym sznurowadłem.

Wśród pań startujących na 10 km znakomitą formą, popisała się Elżbieta Kurek. Jak stwierdził jeden z sędziów zawodów, punkty kontrolne pokonywała z „prędkością światła”. I  jej kondycja na mecie wskazywała, że mogłaby jeszcze zaliczyć kolejną „10 – tkę”. Podobnie jak Justyna Trojnar, która ukończyła rywalizację na drugim miejscu i Joanna Cebulak, która od wspomnianej dwójki była gorsza o parę minut.

Nagrody i kiełbaska z ogniska

Na zawodników po zakończonej rywalizacji czekała kiełbaska z ogniska i gorąca herbatka. Gdy już wszyscy posilili się i podzielili wrażeniami z zaliczonych tras, przyszła pora na wręczenie nagród ufundowanych przez Gminę Białobrzegi. Wręczał je najlepszym zawodniczkom i zawodnikom Franciszek Masłoń, wójt gminy Białobrzegi, który w niedzielę również zaliczył, poza konkursem, nordicową trasę. Nagrody niespodzianki, ufundowane przez Gminę Białobrzegi, otrzymała również wylosowana szczęśliwa szóstka uczestników zmagań.

 Serdeczne podziękowania

Mistrzostwa Białobrzegów w Nordic Walking odbyły się i miały piękną oprawę dzięki ogromnej pomocy udzielonej organizatorom zawodów przez strażaków ochotników z Korniaktowa Północnego i sołectwo Korniaktowa Północnego, na czele z sołtysem Mieczysławem Żakiem. Składamy im w tym miejscu serdeczne podziękowania.

A oto wyniki uzyskane na trasach Białobrzeskiego Parku Nordic Walking w czasie I Mistrzostwa Gminy Białobrzegi w Nordic Walking:

 

Trasa 5 km – panie

1. Małgorzata Kotlińska – 56, 27 sek

2. Anna Szal –                    56, 34 sek

3. Dorota Rosół              –   56, 37 sek

Trasa 10 km – panie

1. Elżbieta Kurek – 1, 42 min

2.Justyna Trojnar –  1, 43 min

3. Joanna Cebulak – 1, 49 min

 Trasa 10 km – panowie

1. Andrzej Wojnar – 1, 36 min

2. Paweł Trojnar    –  1, 37 min

3. Marian Kurek –      1, 45 min

 

Pełna lista uczestników I Mistrzostw Gminy Białobrzegi w Nordic Walking

1. Jadwiga Kułacz

2. Danuta Sitarz

3. Joanna Cebulak

4. Anna Czyrek

5. Maria Strzępka

6. Elżbieta Kruk

7. Justyna Trojnar

8. Elżbieta Masłoń

9. Marta Chudzik

10. Anna Piekarz

11. Małgorzata Ciąpała

12. Elżbieta Babiarz

13. Dorota Rosół

14. Anna Szal

15. Małgorzata Kotlińska

16. Dorota Nawrot

17. Izabela Wanowicz

18. Barbara Wanowicz

19. Marta Rydzik

20. Anna Bis

21. Dorota Grzesik

22. Andrzej Wojnar

23. Paweł Trojnar

24. Marian Kurek

25. Adam Nawrot

26. Franciszek Wanowicz

27. Józef Grzesik

Relację i fotogalerię z zawodów oglądaj również na stronie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach

Skip to content