Strona główna » Aktualności » Sport powraca na świeżym powietrzu!

Sport powraca na świeżym powietrzu!

Na mocy postanowień Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, możliwa będzie  aktywność fizyczna na świeżym powietrzu oraz współzawodnictwo sportowe w ramach dzieci i młodzieży prowadzone przez odpowiedni polski związek sportowy.

Od 19 kwietnia  będzie można korzystać z infrastruktury  sportowej  o charakterze otwartym Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białobrzegach.

W przypadku korzystania z infrastruktury GOSiR o charakterze otwartym obowiązywały będą następujące zasady bezpieczeństwa:

  • obowiązek zasłaniania twarzy ( w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając np. na korcie tenisowym ,boisku Orlik nie ma obowiązku zakrywania twarzy)
  • ograniczona liczba osób ( treningi do 25 osób )
  • dezynfekcja urządzeń, sprzętu sportowego po każdym użyciu i każdej grupie
  • obowiązek dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt
  • obowiązkowa dezynfekcja rąk przed i po zajęciach ( między zajęciami niezbędna jest 15 minutowa przerwa tak, żeby poszczególne grupy nie spotykały się na obiekcie np. boisko Orlik )
  • obowiązkowa wcześniejsza rezerwacja obiektów

Jednocześnie informujemy, iż wszystkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, sauny i solaria. Wyjątki od zasad określa rozporządzenie.

Więcej informacji na stronie www.gov.pl

 

Skip to content