Strona główna » Aktualności » Rowerzyści pokazali swoje umiejętności na skateparku

Rowerzyści pokazali swoje umiejętności na skateparku

Uczniowie 3 szkół podstawowych oraz 3 publicznych gimnazjów uczestniczyli w czwartek, 7 maja, w powiatowych zawodach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Była to już 38 edycja tej imprezy. Tym razem gospodarzami byli uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach oraz Zespołu Szkół w Białobrzegach.

W ramach zawodów uczniowie musieli wykazać się m.in. znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Najbardziej widowiskową część zawodów rozgrywano na skateparku białobrzeskiego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego, gdzie umiejscowiono rowerowy tor przeszkód. Jak zapewniali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KP w Łańcucie, tak trudnego do pokonania toru przeszkód dla rowerów jeszcze nie było w historii zawodów BRD na szczeblu powiatu. Warto więc odnotować, iż autorami koncepcji rowerowego toru przeszkód byli nauczyciele z Białobrzegów: Rafał Dyrda (Zespół Szkół) oraz Antoni Kluz (Publiczne Gimnazjum). Do pokonania rowerzyści mieli więc np. równoważnię, slalom, ósemkę, bramkę, łezkę, żmijkę. Nawet postronni obserwatorzy  zawodów przyznawali, że przejechanie wyznaczonej trasy bez zaliczenia punktów karnych jest wręcz niemożliwe.

Bliscy osiągnięcia idealnych przejazdów byli na białobrzeskim skateparku  dwaj reprezentanci Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach Dawid Droździkowski i Szczepan Dołęga. Obaj zaliczyli przejazdy gromadząc zaledwie kilka punktów karnych, gdy w tym samym czasie ich konkurenci opuszczali rowerowy tor przeszkód z dorobkiem kilkudziesięciu punktów karnych.

A teraz już z kronikarskiego obowiązku odnotujmy ostateczne wyniki 38 edycji turnieju BRD w powiecie łańcuckim:

Szkoły Podstawowe: 1. Zespół Szkół Albigowa, 2. SP nr 2 Łańcut, 3. Zespół Szkół Białobrzegi

Gimnazja : 1. Publiczne Gimnazjum w Albigowej, 2. Publiczne Gimnazjum w Białobrzegach, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łańcucie.

Najlepsze drużyny reprezentowały będą powiat na zawodach wojewódzkich BRD.

PS W turnieju BRD gospodarzy reprezentowali:

Gimnazjum – Szczepan Dołęga, Dawid Droździkowski, Karol Piekarz oraz Miłosz Bartnik, Szymon Chudzik (obaj rezerwowi),

Zespól Szkół – Mikołaj Cebulak, Patrycja Puczkowska, Adrian Socha, Julia Wojtyna.

 

Oglądaj też FOTOGALERIĘ z zawodów: http://sportbial.pl/fotogalerie/zawody-brd-na-skateparku/

 

Fot. Janusz Pawlak

Skip to content