Strona główna » Aktualności » Rodziny walczyły o punkty na Orliku

Rodziny walczyły o punkty na Orliku

Wielkie i autentyczne emocje towarzyszyły zabawom połączonym ze sportową rywalizacją a przygotowanym przez animatorów Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Białobrzegach dla rodzin, które wystartowały w niedzielnej imprezie zatytułowanej Rodzinne Igrzyska na Orlikach. Zawody odbywały się w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia firmowanego m.in. przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej.

Do rywalizacji na białobrzeskim Orliku przystąpiło 10 rodzin. W większości byli to tatusiowie z  dwójką lub trójką dzieci, chociaż zdarzały się ekipy kompletne, tzn. dwójka rodziców z pociechami.

Na startujących w Rodzinnych Igrzyskach czekały bardzo różnorodne konkurencje – zabawy. I tak np. rodziny sprawdzały swoje umiejętności w: strzelaniu karnych na bramkę, którą podzielono na specjalnie punktowane strefy, rzutach piłką lekarską, biegu dobieranym, skoku w dal, łapaniu woreczków w ruchomym koszu. Najwięcej zabawy dostarczyło na pewno rodzinne przeciąganie liny. Konkurencja, w której najsilniejsze były rodziny wielodzietne.W sumie rywalizacja obejmowała 10 konkurencji, oddzielnie punktowanych.

Gdy po ponad dwóch godzinach zmagań podliczyliśmy punkty zdobyte przez poszczególne rodziny, okazało się iż najwięcej zdobyła ich rodzina Babiarzy. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa rodziny Gugałów a na trzecim rodzina Czyrków.

Wszyscy startujący w Rodzinnych Igrzyskach otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Białobrzegi.

Zobacz też FOTOGALERIĘ z Rodzinnych Igrzysk:http://sportbial.pl/fotogalerie/rodzinne-igrzyska-na-bialobrzeskim-orliku-21-06-15/

 

Fot. Janusz Pawlak

Skip to content