Strona główna » Aktualności » Najlepsze dziewczynki z Żołyni i chłopcy z Dąbrówek

Najlepsze dziewczynki z Żołyni i chłopcy z Dąbrówek

18 zespołów z kilkunastu szkół podstawowych wystartowało w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w trójboju lekkoatletycznym. Zawody przeprowadzono w czwartek, 22 maja, na obiektach białobrzeskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego.

W zawodach, które są imprezą dla dzieci z klas III i IV, rywalizacja odbywa się w biegach na 60 m, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. Suma punktów zdobywanych przez poszczególne drużyny (po wprowadzeniu również odpowiednich przeliczników), decyduje o miejscach zajmowanych przez poszczególne ekipy. Rywalizują oddzielnie dziewczynki i oddzielnie chłopcy, którzy wcześniej pomyślnie przeszli przez etap eliminacji na poziomie gminy.

I tym razem zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie przez Jana Jabłońskiego – powiatowego organizatora sportu oraz nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół biorących udział w PIMS. Emocji i sportowej rywalizacji było zaś całe mnóstwo.

A teraz pora na podanie wyników uzyskanych przez młodych sportowców.

W grupie dziewcząt pierwsze miejsce i prawo startu w zawodach wojewódzkich wywalczyła drużyna SP nr 1 z Żołyni. Na 2 miejscu uplasowała się SP 1 Rakszawa a na 3 SP 2 z Łańcuta. I dalej: 4 – SP Kosina, 5 – SP 2 Żołynia, 6 – SP 1 Białobrzegi, 7 – SP Husów, 8 – SP Dąbrówki, 9 – SP Węgliska.

W grupie chłopców pierwsze miejsce i prawo startu w zawodach wojewódzkich wywalczyła drużyna SP Dąbrówki. Drugie miejsce zajęła drużyna SP 1 Żołynia, a trzecie SP Albigowa. Na kolejnych miejscach znalazły się: 4 – SP 1 Rakszawa, 5 – SP nr 2 Budy Łańcuckie, 6 – SP 2 Żołynia, 7 – ZS Białobrzegi, 8 – SP 2 Rakszawa i 9 – SP Husów.

 

Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli:

* dziewczynki

1. Amelia Pac – SP 1 Żołynia 151 pkt.

2. Paulina Sroczyk – SP 1 Rakszawa  139 pkt.

3. Katarzyna Bander – SP 1 Żołynia 126 pkt.

4. Agata Jurek – SP 1 Rakszawa 126 pkt.

 

* chłopcy

1. Bartosz Fus – SP 1 Żołynia 143 pkt.

2. Kacper Dziedzic – SP Dąbrówki 133 pkt.

3. Michał Sroczyk – SP 1 Rakszawa 125 pkt.

4. Michał Micho – SP Dąbrówki 108 pkt. 

 

 

 

Skip to content