Strona główna » Aktualności » Każda pogoda nadaje się na wędrówkę

Każda pogoda nadaje się na wędrówkę

Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem to niektóra tylko atrakcje pogodowe, które czekały na uczestników drugiej już zimowej „Wyprawy po kwiat paproci”, czyli spotkania fanów nordic walking z Białobrzegów. Impreza odbyła się w minioną niedzielę, 25 stycznia, a wzięło w niej udział ponad 30 miłośników wędrówki z kijkami – ludzi bardzo młodych i trochę starszych.

Rozpoczęliśmy od rozgrzewki, którą poprowadziła instruktor nordic walking – Dorota Gamracy. Rozruch bardzo się przydał, bo choć nie było śniegu, to tęgo w kość dawało przenikliwe zimno.

Tym razem wędrówkę trasami Białobrzeskiego Parku Nordic Walking urozmaiciliśmy wizytą w zabytkowym dworze w Białobrzegach (lewa strona). Ogromną wiedzą o jego bogatej historii, kolejnych właścicielach podzielił się z nami historyk Waldemar Ostrowski. O architekturze dworu, o tym jak kiedyś się prezentował, mówił również wędrujący z nami artysta rzeźbiarz Dariusz Gamracy (obu panom w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za przygotowanie prelekcji).

Po wizycie w dworze wyruszyliśmy ponownie na trasę nordicowej wędrówki. Choć aura wyjątkowo była nam mało życzliwa (wspomniane opady deszczu, deszczu ze śniegiem), z dobrymi humorami zameldowali się wszyscy na punkcie końcowym trasy, tj. na placu po byłej leśniczówce koło stawów w Korniaktowie Północnym. Tu czekała na nas gorąca herbata i pieczone na ognisku kiełbaski, przygotowane przez wspierających nas zawsze strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Korniaktowie Północnym (dziękujemy!!!). Ostatnim akordem zimowego spotkania białobrzeskich miłośników nordic walking był konkurs z wiedzy o historii białobrzeskiego dworu. Ci, którzy uważnie wysłuchali prelekcji panów Ostrowskiego i Gamracego, nie mieli problemów z odpowiedzią na pytania. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, iż pierwsze miejsce w błyskawicznym konkursie zdobył Kazimierz Cebulak. Drugie miejsce przypadło Pawłowi Trojnarowi a trzecie Kazimierzowi Machowi. Wszyscy panowie otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Białobrzegi.

jap

Skip to content