Strona główna » Aktualności » II Olimpiada Sportowa Przedszkolaków – Przedszkolada 2017

II Olimpiada Sportowa Przedszkolaków – Przedszkolada 2017

We wtorek, 27 bm., Centrum Sportowo – Rekreacyjne przygotowało dla najmłodszych mieszkańców Białobrzegów II już olimpiadę sportową przedszkolaków czyli Przedszkoladę 2017. O okolicznościowe medale, pamiątkowe dyplomy walczyło blisko 120 dzieciaków uczęszczających do Publicznego Przedszkola Zespołu Szkół w Białobrzegach.

 Zaczęło się wszystko barwnym korowodem, w  którym dzieciaki z wyróżniającymi je nakryciami głów, przeszły z przedszkola na obiekty Centrum. A potem nastał czas sportowej rywalizacji prowadzonej przez Izę Krupę, Piotra Babiarza i Janusza Pawlaka (pracowników Centrum Sportowo – Rekreacyjnego) oraz Marka Świątoniowskiego, student Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. I tak dzieci starsze z grup Słoneczek, Wiewiórek i Kaczuszek pokonywały tor przeszkód, strzelały rzuty karne na bramkę, podawały piłki pomiędzy nogami, skakały w dal z miejsca. Dzieci młodsze z grup Jagódek, Misiów, Jeżyków i Krasnoludków wykazywały się sprawnością podczas pokonywania toru przeszkód, biegu z piłeczką w miseczce, rzutów piłeczki tenisowej do kosza, przepychanie piłki pomiędzy nogami.

Emocji było bardzo wiele, gdy zważy się, iż niektórzy z zawodników nie mieli jeszcze …trzech lat  i pokonywanie toru przeszkód to dla nich ogromne wyzwanie.

A oto wyniki rywalizacji:

1 Misie, 2 Jeżyki, 3 Jagódki i 3 Krasnoludki (w grupie dzieci młodszych)

i 1 Kaczuszki, 2 Wiewiórki, 3 Słoneczka (w grupie dzieci starszych). Wszystkie grupy przedszkolaków otrzymały okolicznościowe dyplomy a dzieciaki pamiątkowe medale (ufundowane przez Gminę Białobrzegi) i lizaczki.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, iż poszczególne drużyny prowadzone były przez następujących wychowawców:Krasnoludki – Marzena Chudzik, Miesie – Bożena Łania,Jagódki – Anna Chudzik, Jeżyki – Marta Chlebuś,Słoneczka – Bożena Michalska,Wiewiórki – Agata Gacek, Kaczuszki – Marta Chudzik.

Opiekę medyczną nad zawodnikami sprawowała pani Marta Surmacz.

jap

 Fot. Janusz Pawlak

 

 

Skip to content