Strona główna » Aktualności » Etap eliminacyjny Kocham ręczną na Orliku

Etap eliminacyjny Kocham ręczną na Orliku

Dwanaście reprezentacji w tym ( 6 zespołów chłopców i 6 zespołów dziewczyn) z pięciu szkół podstawowych z terenu gminy Białobrzegi wzięło udział w turnieju „Kocham ręczną na Orliku”. Turniej rozegrano przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Białobrzegach.

Turniej ten odbył się 9 Maja o godz 9.00 w ramach projektu „Kocham ręczna na Orliku” który jest przedsięwzięciem ogólnopolskim realizowanym przez Fundacje Orły Sportu przy wsparciu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki finansowanym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach wsparcia projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży z Programu ” Sport wszystkich dzieci”.

Dzięki tym sponsorom Orlik w Białobrzegach otrzymał profesjonalny sprzęt sportowy, który będzie wykorzystywany do zajęć z piłki ręcznej przez Lokalnego Animatora Sportu.

Zawody w kilku słowach otwarł wójt gminy Białobrzegi a potem zostały przedstawione szkoły wraz z ich opiekunami. Sześć drużyn chłopców oraz sześć drużyn dziewczyn zostało podzielonych na grupy, po trzy zespoły w grupie i grały systemem każdy z każdym.

Ostatecznie zwycięzcą turnieju eliminacyjnego „Kocham ręczną na Orliku ” – gramy u siebie w gminie Białobrzegi w kategorii chłopców zająła drużyna Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Woli Dalszej a w kategorii dziewczyn Zespół szkół im. A. Mickiewicza w Białobrzegach.
Zwycięzcy w nagrodę zagrają w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w piłce ręcznej.

Wyniki finały dziewczyn:

Mecz o 3 miejsce:
Białobrzegi 4B – Białobrzegi 4 B,A 2:1

Finał

Białobrzegi 4A- awans – Budy Prawe 4:1
Wyniki finały chłopców:

Mecz o 3 miejsce:
Białobrzegi 4A – Budy Prawe 6:1

Finał:
Wola Dalsza-awans – Budy Lewe 1:0

Oprócz turnieju na Orliku w piłce ręcznej na boisku wielofunkcyjnym odbył się skill challenge zmagania w czterech konkurencjach, rzuty do bramki (maty celowniczej),rzuty na odległość, slalom między pachołkami, tor przeszkód z użyciem pachołków .Wszystkie konkurencje przeprowadziła Iza Prajs pracownik GOSiR. W grach i zabawach dla najmłodszych uczestniczyło 46 osób.

W imieniu swoim jak i wszystkich pracowników GOSiRu dziękujemy dyrekcji oraz opiekunom poszczególnych drużyn za zaangażowanie się w ten projekt. Mamy nadzieje że ta inicjatywa będzie promocja piłki ręcznej jako gry zespołowej w naszej Gminie.

Galeria zdjęć z przebiegu zawodów wkrótce

Skip to content