Strona główna » Aktualności » Spotkaliśmy się na Marszu, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne

Spotkaliśmy się na Marszu, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne

Miłośnicy aktywnego wypoczynku z gminy Białobrzegi spotkali się 11 listopada na Marszu Dla Niepodległej, by w ten sposób świętować 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wśród uczestników marszu byli zarówno ludzie w sile wieku, jak i bardzo młodzi. Wszyscy razem pokonali trasę prowadzącą z Domu Kultury w Białobrzegach – lewa strona – do Krzyża Partyzanckiego (u podnóża Księżej Góry). Po złożeniu wiązanki kwiatów i uczczeniu minutą ciszy poległych w walkach o wolną Polskę, udaliśmy się w powrotną wędrówka (czerwonym i czarnym szlakiem Białobrzeskiego Parku Nordic Walking) do Domu Kultury w Białobrzegach. Choć czasami padał deszcz, nikt nie narzekał na trudy liczącej blisko 14 km trasy. Czuwająca nad bezpieczeństwem uczestników Marszu ekipa Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Korniaktowa Północnego, kierowana przez Mieczysława Żaka, nie miała więc wiele roboty.
Po zakończeniu Marszu, w gościnnym Domu Kultury, czekał na nas gorący posiłek i ciasta przygotowane przez panie z rady sołeckiej Białobrzegi – lewa strona, dowodzone przez panią sołtys Zofię Nykiel oraz…śpiewniki. Zgodnie bowiem z założeniami Marszu, jego integralną częścią było również wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Była więc m.in. „Pierwsza brygada”, „Piechota” „Czerwone maki…”, „Biały krzyż”. Podobno szło nam bardzo dobrze. A na pewno pomógł w tym akompaniament Karola Wojnara. Na zakończenie spotkania umówiliśmy się na wspólne wędrowanie i śpiewanie pieśni patriotycznych 11 listopada… 2016 roku.

Skip to content