Strona główna » Aktualności » Rośnie budynek fitness – zapraszamy na wyprawę w niedaleką przyszłość

Rośnie budynek fitness – zapraszamy na wyprawę w niedaleką przyszłość

Od kilku tygodni na placu obok bramy wjazdowej białobrzeskiego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego budowlańcy wznoszą tzw. budynek fitness. Wielu mieszkańców gminy czytało już o tej inwestycji w biuletynie informacyjnym gminy Białobrzegi.

Ja zapraszam dzisiaj na niezwykły, bo z oczami wyobraźni w roli głównej, spacer po tym obiekcie, który właśnie powstaje. Moim wsparciem będzie projekt budowlano – wykonawczy wspomnianego budynku fitness.

Co widzimy z zewnątrz

Piętrowy budynek, umiejscowiony naprzeciw Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II, pokryty jest czterospadzistym dachem. W słońcu pyszni się blachodachówką w kolorze ceglastym. Mury w podobnej kolorystyce. Aby zobaczyć fronton budynku przechodzimy z dotychczasowego parkingu samochodowego kilkanaście metrów dalej, od strony zachodniej. W oczy rzucają się najpierw duże okna i drzwi zapraszające do wnętrza. Wchodzimy więc do budynku…

Na parterze

Z dużego hollu możemy przejść do minibaru. Jego okna wychodzą na teren Centrum Sportowo – Rekreacyjnego. Możemy więc obserwować treningi piłkarzy lub w zimie postępy naszych dzieci korzystających ze sztucznego lodowiska.

Po lewej stronie hollu znajduje się szatnia. Po zdjęciu kurtki lub płaszcza wybieramy jedną z form aktywności, którą można będzie uprawiać w budynku fitness. I tak na parterze rozpoczniemy przygodę ze sportem, który zyskuje coraz większą popularność w świecie: zagramy więc na specjalnym korcie w squosza. Kortami do squosza mogą się pochwalić, jak do tej pory, tylko duże miasta i specjalistyczne centra sportowe. Bardzo dynamiczna, szybka gra da nam w kość i ani się spostrzeżemy już będziemy chcieli przenieść się do królestwa błogiego relaksu. Mamy go w zasięgu ręki. Dosłownie.

Przez przebieralnie męska/ damską i natryski trafiamy do strefa SPA/Welness. A tutaj  idziemy do sauny fińskiej. Jeśli nie lubimy piekielnych temperatur, bo mamy np. kłopoty z ciśnieniem, kierujemy swoje kroki do łaźni parowej aroma lub ziołowej. Dla dodania sobie odwagi przejdziemy wcześniej przez tzw. ścieżkę wrażen i natrysk wrażeń o wymownej nazwie „karaibski sztorm”. A tylko naprawdę zaprawieni w korzystaniu z sauny zdecydują się na spotkanie z fińskim wiadrem czyli wylanie na siebie lodowatej wody…

Na piętrze

Po wejściu po schodach na piętro budynku  skorzystamy z np. z urządzeń profesjonalnej siłowni. Na prawie 130 m kw. powierzchni każdy znajdzie sprzęt, na którym będzie mógł popracować nad tężyzną fizyczną lub …zbyt dużym mięśniem piwnym. Jeśli nie sprawia nam radości siłownia możemy na piętrze budynku skierować się do drugiej, nieco większej sali (ok.140 m kw.). Tutaj będzie królestwo sztuk walki i fitnessu. Swoje miejsce znajdą tu np. zwolennicy karate lub judo.

 Wracamy na parter

Po intensywnych ćwiczeniach z ochotą skorzystamy z możliwości posilenia się lub wypicia zimnych napojów w minibarze. Na gości oczekiwało będzie 36 miejsc konsumpcyjnych.

I teraz sprawa najważniejsza!

Nasz wirtualny spacer po budynku fitness w rzeczywistość zamieni się już za 11 miesięcy. W sierpniu 2017 roku przewidziano zakończenie jego budowy.

To Warto wiedzieć:

Budynek fitness

Dwukondygnacyjny

Powierzchnia użytkowa 722 m kw.

Kubatura 2863 m sześć.

Długość 33 m

Szerokość 14 m

Parter:

Kort do squash

Minibar

Strefa SPA/Welness:

– sauna fińska

– łaźnia parowa aroma

– łaźnia ziołowa

– ścieżka wrażeń

– natrysk wrażeń karaibski sztorm

– fińskie wiadro

– lodowa

– natryski

– przebieralnie

Poddasze

Siłownia

Pomieszczenie do walk i fitness

Dach

Panele solarne

 

jap

 

Skip to content