Strona główna » Aktualności » Przedszkolada 2023 – Najmłodsi walczyli o medale

Przedszkolada 2023 – Najmłodsi walczyli o medale

To było wyjątkowe święto sportu! We wtorek 30 maja oraz środę 31 mają, na terenie  obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białobrzegach gościliśmy najmłodszych sportowców naszej gminy. Najmłodszych bez cienia przesady. Dość powiedzieć, iż niektórzy z nich liczyli zaledwie 2,5 roku…

A wszystko za sprawą Przedszkolady 2023, czyli sportowej rywalizacji w dyscyplinach prawie że olimpijskich,  przygotowanej przez animatorów GOSiR. W wydarzeniu gminnym biorą udział Publiczne Przedszkola oraz Oddziały Przedszkolne z terenu gminy Białobrzegi.

Zawodnicy i zawodniczki przywędrowali na miejsce odbywania rywalizacji tj. Boisko Orlik z pięknym transparentem oraz  oznaczeniem przynależności do poszczególnych grup przedszkolnych. W rywalizacji wzięły udział:

Publiczne przedszkole w Białobrzegach:

I Krasnoludki

II Misie

III Słonecka

IV Jagódka

V Wiewiórki

VI Pszczółki

VII Sówki

VIII Biedronki

IX Jeżyki

Publiczne Przedszkole Wola Dalsza:

Grupa Motylki

Oddzieł Przedszkolny SP nr 1 w Białobrzegach:

Grupa Pszczółki

Oddział Przedszkolny SP nr 1 w Budach Łańcuckich:

Grupa Żabki

Odział Przedszkolny SP nr 2 w Budach Łańcuckich:

Grupa Turbo Byczki

Oddział Przedszkolny SP nr 2 w Korniaktowie Północnym

Grupa Motylki II

W sumie ponad 300 maluszków.

W tym roku dzieci miały do pokonania tor przeszkód, biegali z pałeczką sztafetową, rzucali woreczkiem do hula hop oraz skakali w dal z miejsca. Żaden z zawodników sił nie żałował. Czasem tylko pani wychowawczyni musiała poprowadzić za rękę, aby konkurencję udało się zaliczyć.

Bardzo duże zaangażowanie i zaciętość było widać we wszystkich konkurencjach.

Jak przystało na zawody sportowe z prawdziwego zdarzenia, zakończyła je dekoracja złotymi medalami ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białobrzegach. W tym zawodach wszystkie dzieci zostały zwyciężcami.

Dziękujemy Dyrektorom oraz Opiekunom poszczególnych grup za przygotowanie dzieci do rywalizacji  i już dziś zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję 🙂

red. Piotr Babiarz

Galeria zdjęć poniżej:

fot. gosir Białobrzegi

Skip to content