Strona główna » Aktualności » Przedszkolada 2022 – Najmłodsi sportowcy walczyli o medale

Przedszkolada 2022 – Najmłodsi sportowcy walczyli o medale

To było wyjątkowe święto sportu! We wtorek, 7 czerwca, na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białobrzegach gościliśmy najmłodszych sportowców naszej gminy. Najmłodszych bez cienia przesady. Dość powiedzieć, iż niektórzy z nich liczyli zaledwie 2,5 roku…

A wszystko za sprawą Przedszkolady 2022, czyli sportowej rywalizacji w dyscyplinach prawie że olimpijskich,  przygotowanej przez animatorów GOSiR dla dzieciaków Publicznego Przedszkola w Białobrzegach.

Zawodnicy i zawodniczki przywędrowali na miejsce odbywania rywalizacji tj. Boisko Orlik z pięknym transparentem oraz  oznaczeniem przynależności do poszczególnych grup przedszkolnych. Była więc m.in. Krasnoludki , uśmiechnięte Misie, a także Słoneczka, Jagódki, Wiewiórki, Sówki, Biedronki i Jeżyki. W sumie ponad 170 maluszków.

W olimpijskich zmaganiach (np. pokonaniu toru przeszkód, biegu na czas po woreczek gimnastyczny oraz piłeczkę tenisową i rzutach do celu) żaden z zawodników sił nie żałował. Czasem tylko pani wychowawczyni musiała poprowadzić za rękę, aby konkurencję udało się zaliczyć.

Bardzo duże zaangażowanie i zaciętość było widać w szczególności podczas przeciągania liny zarówno wśród dzieci jak i opiekunów poszczególnych grup.

Jak przystało na zawody sportowe z prawdziwego zdarzenia, zakończyła je dekoracja złotymi medalami ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białobrzegach. W tym zawodach wszystkie dzieci zostały zwyciężcami.

Dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku 🙂

Skip to content