Strona główna » Aktualności » Pierwsza Żołynia, drugie Białobrzegi – kto najlepiej piłkę kopie

Pierwsza Żołynia, drugie Białobrzegi – kto najlepiej piłkę kopie

Drużyny reprezentujące siedem publicznych gimnazjów zmierzyły się ze sobą we wtorek, 26 bm., w finale powiatowym w piłce nożnej. Na dwóch boiskach (sztuczna i naturalna nawierzchnia) Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Białobrzegach spotkali się uczniowie – piłkarze Publicznych Gimnazjów z: Białobrzegów, Głuchowa, Krzemienicy, Łańcuta nr I i nr II, Markowej i Żołyni.

Zespoły podzielone losowo na dwie grupy. W pierwszej (A) znalazły się reprezentacje szkół z Głuchowa, Krzemienicy, Łańcuta (nr II) i Żołyni. W drugiej zaś zespoły chłopców z Białobrzegów, Łańcuta (nr I) i Markowej. Na tym etapie rywalizację prowadzono na zasadzie każdy z każdym. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy wyniki rywalizacji w obu grupach (A  Łańcut II – Żołynia 3: 2, Krzemienica – Głuchów 2: 2, Żołynia – Krzemienica 5 : 4, Łańcut II – Głuchów 2:2, Żołynia – Głuchów 2: 0, Krzeminica – Łańcut II 6 : 0, B  Białobrzegi – Łańcut 1 4 : 1, Markowa – Łańcut 4: 2, Białobrzegi – Markowa 4 : 2.

Odnotować warto, iż w wielu pojadynkach rywalizacja prowadzona była na bardzo ciekawym poziomie, z wielkimi emocjami, które udzielały się w równej części zawodnikom jak i ich nauczycielom. Sędziowie parokrotnie musieli nawet użyć czerwonych kartek.

Ostatecznie w końcowym etapie rozgrywek, w  meczu o pierwsze miejsce, spotkała się rewelacyjnie grająca drużyna gospodarzy, która niespodziewanie uległa chłopcom z Żołyni 0:1. W meczu o miejsce trzecie i czwarte zagrały drużyny z Krzemienicy i Markowej. W dogrywce lepsza okazała się Krzemienica, która wygrała w sumie 3:2.

 

jap

Fot. Janusz Pawlak

Oglądaj także FOTOGALERIĘ z zawodów: http://sportbial.pl/fotogalerie/mistrzowie-powiatu-gimnazjow-w-pilce-noznej-26-05-15/

Skip to content