Strona główna » Aktualności » Nowy Rok powitaliśmy na sportowo: Weterani pokonali Szlachtę

Nowy Rok powitaliśmy na sportowo: Weterani pokonali Szlachtę

Biegi uliczne, spływy kajakowe, kąpiele w lodowatej wodzie to tylko niektóre przykłady oryginalnych sposobów przywitania Nowego – 2015 – Roku przez ludzi ceniących aktywny wypoczynek. Mieszkańcy Białobrzegów już kolejny raz dołączyli do tej grupy twardzieli.1 stycznia, o godz. 13, na boisku „Orlika” Centrum Sportowo – Rekreacyjnego spotkały się drużyny piłkarskie Amatorskiej Ligi Orlika Weterani Białobrzegi i KS Szlachta Dębina.

Mecz rozgrywano w wyjątkowo trudnych warunkach. Płytę boiska zalegał mokry śnieg (z którym nie uporał się nawet pług pana Władysława Różyckiego) a gdy do tego dodamy przenikliwe zimno oraz opad marznącej mżawki to będziemy pewni, że na rywalizację w takich warunkach stać tylko prawdziwych fanów futbolu. I już tylko drobnym uzupełnieniem stanu determinacji piłkarzy jest w tej sytuacji dopowiedzenie, że większość zawodników parę godzin wcześniej zaliczyła sylwestrowe szaleństwo (ze wszystkimi znaczeniami tego słowa).

A teraz słów parę o rywalizacji. Toczona w tych nietypowych warunkach, przyniosła wiele zagrań, które mogły się spodobać koneserom dobrej piłki. W pierwszej połowie meczu (2×20 min.) paroma koronkowymi zagraniami popisali się Weterani. Celne podania, grę zespołową potrafili zamieniać na bramki. Bardzo szybko objęli też prowadzenie.

Dla odmiany w drugiej części spotkania fantazja zawodników drużyny Szlachty przynosiła efekty w postaci strzelonych bramek. Ostatecznie Weterani pokonali Szlachtę 7:6.

Sędzią spotkania był pan Jan Łuksik z Kosiny.

PS Po zakończeniu spotkania, już w szatniach, przy bigosie i herbacie, prowadzono długie rodaków rozmowy o przebiegu pierwszego meczu piłkarskiego rozegranego w sezonie 2015.

 

Składy drużyn

Weterani Białobrzegi: Jan Golenia, Grzegorz Mroszczyk, Witold Rzepka, Wojciech Słupek, Michał Sołtysek, Tomasz Wierzbicki, Andrzej Wierzbicki, Andrzej Wojnar.

 

KS Szlachta Dębina: Damian Cyburt, Tomasz Janusz, Paweł Łuksik, Grzegorz Miś, Grzegorz Orłoś, Mariusz Orłoś, Wiesław Orłoś, Bartłomiej Rupar

Skip to content