Strona główna » Aktualności » Mistrzostwa Gminy Białobrzegi w Nordic Walking

Mistrzostwa Gminy Białobrzegi w Nordic Walking

  W Białobrzeskim Parku Nordic Walking  w sobotę, 22 października, odbyły się Mistrzostwa Gminy Białobrzegi w Nordic Walking. Imprezę pod hasłem ” Życie to Skarb – z nałogami walcz! Aktywnie przeciw uzależnieniom” przygotowaliśmy wspólnie z Sołectwem Korniaktów Północny, Gminą Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Białobrzegach oraz Wójtem Gminy Białobrzegi.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku z gminy Białobrzegi wzięli udział w mistrzostwach. Wśród uczestników byli zarówno ludzie w sile wieku, jak i bardzo młodzi. Wszyscy razem pokonali trasę czerwoną liczącą 8,7 km podziwiając mimo rywalizacji m. in. piękny krajobraz korniaktowskich stawów oraz kapliczki Św. Antoniego i Świętego Huberta .

Wszystkim uczestnikom zawodów na trasie towarzyszyło piękne słońce oraz  promienny uśmiech pomimo ogromnego wysiłku i zmęczenia.

W technicznej organizacji zawodów pomogli nam strażacy z jednostki OSP w Korniaktowie Północnym, na czele z jej komendantem Mieczysławem Żakiem. Strażacy  zabezpieczali trasę rywalizacji oraz wyznaczyli punkty kontrolne w których uczestnicy musieli się znaleść. Dziękujemy również Pani Elżbiecie Kurek za profesjonalnie przeprowadzoną rozgrzewkę oraz pokaz i objaśnienie prawidłowej techniki chodu.

Po zakończeniu mistrzostw, klasyfikacji zawodników na mecie,ogłoszeniu wyników  oraz rozdaniu nagród przez pracowników Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w gościnnym Domu Kultury, czekał na wszystkich uczestników gorący posiłek regeneracyjny. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy magnez z trasą Białobrzeskiego Parku Nordic Walking.

A oto wyniki rywalizacji:

Kategoria Dzieci:

 1. Wiktoria Rejman
 2. Mateusz Markowicz
 3. Hubert Puchała

Kategoria Dorośli:

 Panie

 1. M. Wojnar
 2. W. Strzępa
 3. J. Hołub

Panowie

 1. B. Strzępka
 2. D. Długorz
 3. P. Bożek

Kategoria Seniorzy:

Panie:

 1. M. Strzępka
 2. G. Malach
 3. K. Bożek

Panowie:

 1. A. Wojnar
 2. M. Kurek
 3. R. Barnat

http://sportbial.pl/aktualnosci/galeria-zdjec-z-mistrzostw-gminy-bialobrzegi-w-nordic-walking/

Skip to content