Strona główna » Aktualności » Mamy i ich pociechy były bardzo dzielne

Mamy i ich pociechy były bardzo dzielne

Z myślą o młodych mamach Centrum Sportowo – Rekreacyjne w Białobrzegach przygotowało specjalny cykl imprez sportowych. Pierwsza z nich odbyła się w sobotę, 30 lipca. Spotkania z mamami i ich pociechami zatytułowaliśmy Aktywna Mama Maluszka.
Zgodnie z założeniem przedsięwzięcia ma ono pokazać, iż nawet opiekując się dzieckiem w wózku możemy cieszyć się radością płynącą z rekreacji, a tym samym zadbać o rzecz najważniejszą w życiu każdego człowieka – swoje zdrowie.
W czasie pierwszego spotkania młode mamy uczestniczyły w rozgrzewce sportowej oraz próbowały swoich sił w biegach na krótkich dystansach (oczywiście z wózkami). Mimo dokuczliwego upału wszystkie uczestniczki spotkania dzielnie pokonywały wyznaczoną trasę, chociaż nie obywało się bez zadyszki.
W głównej części spotkania AMM panie stawiały pierwsze kroki w poznawaniu tenisowego abc. Na korcie uczyły się m.in. prawidłowego trzymania rakietki i ćwiczyły pierwsze uderzenia forhendowe. Dzieciaczki w tym czasie zajęte były zabawą balonikami bądź z zainteresowaniem obserwowały, co też mam robią z dziwnymi przedmiotami trzymanymi w dłoniach. Tylko czasem wzbudzało to ich sprzeciw…
Na zakończenie pierwszych zajęć umówiliśmy się na następne spotkanie, które odbędzie się także w sobotę, 6 sierpnia, o godz. 16.30.
PS W każdej chwili mogą do nas dołączyć kolejne młode mamy! Serdecznie zapraszamy.

Skip to content