Strona główna » Aktualności » II Rajd Trzech Jeziorek – pojechaliśmy do Brzózy Królewskiej

II Rajd Trzech Jeziorek – pojechaliśmy do Brzózy Królewskiej

Piękna pogoda, urokliwa trasa, doskonała atmosfera! Tak najkrócej można opisać zorganizowany w sobotę, 21 maja,przez Centrum Sportowo – Rekreacyjne oraz sołectwo Korniaktowa Północnego, II Rajd Trzech Jeziorek. Tym razem wybraliśmy się w gronie miłośników jazdy na rowerze nad zalew do Brzózy Królewskiej.
Trasa opracowana przez panią Dorotę Gamracy, poprowadziła nas z dala od ruchliwych szlaków. Przeważnie pokonywaliśmy trasę bocznymi ale asfaltowymi drogami, podziwiając przy okazji zadbane miejscowości do których rzadko mamy okazję dotrzeć.
W drodze powrotnej poruszaliśmy się utworzonym dopiero, a popularnym już wśród rowerzystów,szlakiem Green Velo. Nim z Brzózy Królewskiej dotarliśmy m.in. do Julina. Tutaj na ognisku upiekliśmy kiełbaski, odpoczęliśmy na leśnym parkingu. Odpoczynek był bardzo potrzebny przed dalszą drogą powrotną do Białobrzegów. W sumie pokonaliśmy podczas Rajdu 55 kilometrów.
Nasza impreza mogła dojść do skutku dzięki nieocenionej pomocy ekipy Ochotniczej Straży Pożarnej z Korniaktowa Północnego dowodzonej przez pana Mieczysława Żaka, która towarzyszyła nam na całej trasie przejazdu zapewniając wsparcie medyczne i logistyczne. Serdecznie dziękujemy w imieniu uczestników Rajdu.
jap

Fot. Janusz Pawlak

Skip to content