Strona główna » Aktualności » Gimnazjada 2014 już za nami

Gimnazjada 2014 już za nami

Drużyna dziewcząt z Publicznego Gimnazjum w Białobrzegach oraz chłopców z Publicznego Gimnazjum w Rakszawie zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego drużynowych zawodów w lekkiej atletyce szkół gimnazjalnych. Powiatowe zawody kwalifikacyjne odbyły się w środę, 21 maja, na obiektach Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Białobrzegach.

Rywalizacja, choć miała swoją dramaturgię, odbywała się przy skromnym udziale reprezentacji publicznych gimnazjów z powiatu łańcuckiego. Dość powiedzieć, iż na starcie zawodów pojawiły się tylko męskie i żeńskie ekipy z Rakszawy i Białobrzegów.

 Biegi, skoki, pchnięcie kulą, rzut oszczepem

Zgodnie z regulaminem zawodów dziewczęta rywalizowały w biegu na 100, 300 i 600 m a także w skoku w dal, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem i sztafecie 4 x 100 m.

Dla odmiany chłopcy ścigali się w biegach na 100, 300 i 1000 m  oraz rywalizowali w skoku w dal, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem i sztafecie 4 x 100 m.

Po przeliczeniu zdobytych przez poszczególnych zawodników punktów okazało się, iż w Białobrzegach prawo awansu do finału wojewódzkiego gimnazjady wywalczyła ekipa dziewcząt z Publicznego Gimnazjum w Białobrzegach oraz chłopcy z Publicznego Gimnazjum w Rakszawie.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy też wyniki w:

klasyfikacja indywidualna – dziewczęta

1.Klaudia Borcz (118 pkt.) – Publiczne Gimnazjum Białobrzegi, 2. Justyna Stopyra (117 pkt.) – Publiczne Gimnazjum Rakszawa, 3. Kinga Kus (111 pkt.) – Publiczne Gimnazjum Białobrzegi.

 klasyfikacja indywidualna – chłopcy

1. Konrad Panek (106 pkt.) – Publiczne Gimnazjum Rakszawa, 2. Arkadiusz Lasek (105 pkt.) – Publiczne Gimnazjum Białobrzegi, 3. Kacper Szczyrba (104) – Publiczne Gimnazjum Białobrzegi.

Oglądaj też fotogalerię z zawodów na:

http://sportbial.pl/fotogalerie/gimnazjada-bialobrzegi-2014/

Skip to content