Strona główna » Aktualności » Badminton – kolejna atrakcja dla odwiedzających białobrzeskie Centrum

Badminton – kolejna atrakcja dla odwiedzających białobrzeskie Centrum

Do boisk do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, piłki plażowej, gry w tenisa czy boule odwiedzający białobrzeskie Centrum Sportowo – Rekreacyjne już zdążyli się przyzwyczaić. Każdy, kto parę razy skorzystał z naszego obiektu, ma już swoje ulubione dyscypliny sportu i rekreacji, które może uprawiać. Od 1 maja Centrum ma nową atrakcję dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Jest nią umiejscowione w okolicy budynku „Orlika” pełno wymiarowe boisko do badmintona. Na jego wyposażeniu są oczywiście rakietki i lotki.

Badminton to jedna z bardzo popularnych dyscyplin sportowych (olimpijskich), która przywędrowała do nas z Wysp Brytyjskich. Aktualnie ogromnie popularna w krajach Dalekiego Wschodu, w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Danii. Gra w badmintona m.in. znakomicie pomaga w zdobywaniu kondycji i doskonaleniu refleksu dzięki niezwykle dynamicznym akcjom, które prowadzą zawodnicy odbijający lotkę.

W swoich planach działalności Centrum ma organizację mistrzostw gminy w badmintonie. Warto więc jak najszybciej rozpocząć treningi.

 

Skip to content