Strona główna » Aktualności » Za kilka dni ruszają białobrzeskie warsztaty dla deskorolkarzy

Za kilka dni ruszają białobrzeskie warsztaty dla deskorolkarzy

Centrum Sportowo – Rekreacyjne przygotowuje sporą frajdę dla wszystkich fanów jazdy na deskorolce. W niedzielę, 7 września, na białobrzeskim skateparku odbędą się pierwsze zajęcia w ramach „Warsztatów jazdy na deskorolce”. W czasie ich trwania można będzie doskonalić umiejętność pomykania na desce, jak również rozpocząć naukę deskowego abc.
I sprawa najważniejsza: zajęcia w czasie „Warsztatów” prowadził będzie rzeszowianin, Mirosław Tejchman. Człowiek, który traktuje deskorolkę jako nie tylko sport ale i styl życia. Dzięki skateboardingowi poznał tak wiele niesamowitych osób, których nie mógłbym poznać w innych okolicznościach.
Jak mówi Mirek, za swój główny cel stawia sobie rozwój skateboardingu, zarówno lokalnie jak i na terenie całego kraju. Wielokrotnie organizował zawody i eventy deskorolkowe w Rzeszowie.
Jest jednym z założycieli stowarzyszenia Skatepark Rzeszów. Był pomysłodawcą projektu zadaszenia skateparku rzeszowskiego w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2014. Dzięki ciężkiej pracy członków stowarzyszenia i środowiska lokalnego udało się pozyskać 800 000 zł na pneumatyczne zadaszenie skateparku (ogrzewana i oświetlona kopuła rozkładana na okres zimowy, jedyne takie rozwiązanie w Europie).
– Staram się uczyć młodych ludzi kultury skateboardingu. Jest to pewnego rodzaju poszanowanie każdego, kto jeździ na deskorolce, niezależnie od wieku, pochodzenia czy statusu społecznego. Pokazuję im również, że żeby coś powstało, trzeba włożyć w to własną pracę i wysiłek, bo nic samo się nie zrobi- dodaje M. Tejchman.
Białobrzeskie „Warsztaty jazdy na deskorolce”, jak już informowałem,odbędą się 7 września. Start godz. 15.

Skip to content