Strona główna » Aktualności » Witold Drzał zwyciężył w Białobrzeskiej Lidze Tenisowej

Witold Drzał zwyciężył w Białobrzeskiej Lidze Tenisowej

Witold Drzał z Korniaktowa Południowego okazał się najlepszym zawodnikiem Białobrzeskiej Ligi Tenisowej. W fazie finałowej rywalizacji odnotował dwa zwycięstwa i jedną porażkę.

W tegorocznej odsłonie BLT wystartowało 11 zawodników. Tenisiści rozpoczęli rywalizację w maju. Rozgrywki na kortach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji prowadzone były systemem każdy z każdym. Zgodnie z regulaminem Ligi mecze prowadzone były do dwóch wygranych setów. W przypadku remisu rozgrywany był trzeci set. Za zwycięstwo 2-0 zawodnik otrzymywał 3 punkty, za zwycięstwo 2-1 zawodnik otrzymywał 2 punkty. Za porażkę 1-2 zawodnikowi zaliczano 1 punkt a za porażkę 0-2 nie przyznawano punktów. O kolejności końcowej decydowała suma zdobytych punktów, a w przypadku równej liczby – wynik bezpośredniego pojedynku.

Zawodnicy, którzy uplasowali się na miejscach 1-4 w fazie zasadniczej otrzymywali prawo gry w turnieju mistrzowskim o Puchar Wójta Gminy Białobrzegi (w systemie każdy z każdym). Natomiast zawodnicy, którzy uplasowali się na miejscach 5 – 8,  otrzymywali przepustkę do gry w turnieju pocieszenia o Puchar Kierownika GOSiR.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, iż w tegorocznej edycji BLT do finałowej czwórki awansowali: Piotr Cebulak, Witold Drzał,  Krzysztof Dudzic i Adrian Mazera. W turnieju pocieszenia miejsca wywalczyli: Przemysław Panasiewicz, Krzysztof Pełka, Michał Szura i Piotr Wołowiec.

W minioną niedzielę rozegrano ostatni pojedynek turnieju mistrzowskiego. Miło nam poinformować, że najlepszym tenisistą tegorocznej edycji BLT okazał się Witold Drzał. Zdobył on 7 punktów – odnotował dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Jemu też przypadł w udziale Puchar Wójta Gminy Białobrzegi. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Dudzic, trzecie miejsce wywalczył Piotr Cebulak a czwarte miejsce zdobył Adrian Mazera.

Lista uczestników Białobrzeskiej Ligi Tenisowej – edycja 2019

 1. Piotr Cebulak
 2. Krzysztof Dudzic
 3. Witold Drzał
 4. Piotr Kolek
 5. Bartłomiej Madej
 6. Adrian Mazera
 7. Przemysław Panasiewicz
 8. Krzysztof Pełka
 9. Michał Szura
 10. Marek Szmuc
 11. Piotr Wołowiec
 12. Szymon Augustyn (wycofał się z rywalizacji)
Skip to content