Strona główna » Aktualności » Upał nie pokonał uczestników Sołtysiady. Korniaktów Północny górą

Upał nie pokonał uczestników Sołtysiady. Korniaktów Północny górą

Gdy temperatura sięga 32 stopni C w cieniu, każdy wysiłek fizyczny przychodzi z ogromnym trudem. Upał nie pokonał jednak uczestników Sołtysiady 2017, którą w niedzielę, 30 lipca, zorganizowaliśmy na obiektach Centrum Sportowo – Rekreacyjnego. Tym razem zwycięzcą zawodów została drużyna Korniaktowa Płn.

Na starcie Sołtysiady czyli rywalizacji w dyscyplinach sportowych lub prawie sportowych, na wesoło, stanęły ekipy siedmiu sołectw gminy Białobrzegi: Białobrzegi (sołtys Stanisław Chudzik), Białobrzegi Lewe (sołtys Zofia Nykiel), Budy Łańcuckie (sołtys Danuta Prajs), Budy Łańcuckie Lewe (sołtys Mieczysław Kukulski), Dębina (sołtys Wiesław Rejman), Korniaktów Płd. (sołtys Marta Kiełb) i Korniaktów Płn. (sołtys Mieczysław Żak).

Zmagania rozpoczęto od wyścigu dżdżownic. Zabawa polegała na pokonaniu wyznaczonej trasy przez pięcioosobowy zespół, który bez użycia rąk wędrował z czterema balonami podtrzymywanymi przez plecy i brzuchy zawodników. Każde zgubienie rekwizytu powodowało, że drużyna traciła cenne sekundy. Po balonik trzeba się było bowiem wracać.

Po wyścigu dżdżownic przyszła kolej na wyścigi rydwanem sołtysa czyli taczkami. Zadanie byłoby banalnie łatwe, gdyby nie fakt, iż zawodnicy startowali w alkogoglach symulujących jazdę po spożyciu alkoholu…Salwy śmiechu zgromadzonej publiczności potwierdzały tylko stopień trudności tej zabawy, bo nawet proste ominięcie pachołka taczkami, w alkogoglach to już spore wyzwanie.

Po dżdżownicach i alkogoglach zawodnicy spotkali się na torach przeszkód dla pań i panów. Przy czym panie zmagały się na trasie z pakowaniem zakupów a panowie z toczeniem opon. Ogromne emocje wzbudziły także takie konkurencje Sołtysiady jak m.in. trening piwoszy (podnoszenie kega na czas) czy trójbój piekarski. W czasie tej ostatniej zabawy każdy z zawodników musiał najszybciej zjeść rurkę z kremem, kromkę razowego chleba oraz …suchą bułkę.

Na zakończenie sołtysiadowych zmagań do walki przystąpili najmocniejsi panowie w każdym sołectwie, którzy rywalizowali w przeciąganiu liny. Tradycyjnie już ta konkurencja wywołuje niesamowite emocje. Zawodnicy nie oszczędzają się w żadnym z pojedynków, dlatego też nagradzani są wielkimi brawami. W tym roku linę najlepiej przeciągali siłacze z Korniaktowa Płn.

Zawody sędziowali pracownicy CSR: Piotr Babiarz i Izabela Marcinów – Krupa.

A oto ostateczne wyniki Sołtysiady 2017 roku:

 I  Korniaktów Płn.

II Budy Łańcuckie Lewe

III Budy Łańcuckie

III Korniaktów Płd.

IV Dębina

V Białobrzegi

VI Białobrzegi Lewe

Wszystkie drużyny startujące w zawodach otrzymały cenne nagrody ufundowane przez Gminę Białobrzegi. Na zakończenie zawodów wręczył je sołtysom Franciszek Masłoń, wójt Gminy Białobrzegi. Naszą imprezę uświetniła Białobrzeska Orkiestra Dęta.

PS Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Sołtysiady składamy sklepowi Lewiatan w Białobrzegach, pani Dorocie Jarosz, właścicielom zakładu wulkanizacyjnego w Białobrzegach, strażakom ochotnikom z Korniaktowa Płn. i  Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

 Jap

 Fot. Barbara Pawlak

 Zobacz fotogalerię  z Sołtysiady  autorstwa Barbary Pawlak

 

Skip to content