Strona główna » Aktualności » Trudno trafić w piłkę

Trudno trafić w piłkę

Na boisku Orlika białobrzeskiego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego rozegrano w czwartek, 25 bm., niezwykłe mecze piłki nożnej. Niezwykłe bo zawodnicy biegali za piłką „odziani” w  kule bumper ball. Mówiąc obrazowo dźwigali na sobie nadmuchane kule, dzięki czemu nie groźne im były zderzenia z innymi zawodnikami czy też upadki.

Kule bumper ball zostały tak skonstruowane, żeby uwolnić nogi człowieka i dać mu możliwość samodzielnego poruszania się. Co daje możliwość wykonywania przeróżnych akrobacji zderzania się z innymi uczestnikami gry. Kule wyposażone są w regulowane szelki dające stabilizację tułowia, jak i w uchwyty które dodatkowo pomagają kontrolować kulę. Jak się okazało największym problemem dla zawodników wyposażonych w nadmuchiwane kule  było w czasie meczu… trafienie w piłkę.

Kule bumper bal  przyjechały na białobrzeski Orlik za sprawą ministrantów parafii w Podzwierzyńcu, których opiekun zafundował im taką zabawę, zapraszając do udziału w zawodach ministrantów z parafii w Białobrzegach.

Jak graliśmy w bumper ball – zobacz FOTOGALERIĘ http://sportbial.pl/fotogalerie/pilka-nozna-w-nadmuchiwanych-kulach/

oraz FILM: https://www.youtube.com/watch?v=KkmiR9DLHWg

 

Skip to content