Strona główna » Aktualności » W niedzielę zapraszamy na Spartiakiadę 2019

W niedzielę zapraszamy na Spartiakiadę 2019

22 września, w niedzielę, o godzinie 14, na Orliku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białobrzegach nastąpi rozpoczęcie ogólnopolskiej imprezy finansowanej za środków Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu „Sport dla Wszystkich” oraz Urzędu Gminy Białobrzegi pod nazwą „ Spartiakiada”.

Impreza jest skierowana dla Seniorów, którzy wraz ze swoją najbliższą rodziną (dziećmi, wnukami) będą uczestniczyć w przygotowanych  konkurencjach rekreacyjno – sportowych. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać pracownicy GOSiR wraz z wolontariuszami. Celem imprezy jest integracja społeczności lokalnej, promowanie aktywności fizycznej wśród Seniorów, jako najlepszego leku na wszelkie dolegliwości i sposobu na pozostanie niezależnym przez długie lata oraz tworzenie na Orliku warunków do aktywnego spędzania wolnego czasu .

Harmonogram Spartiakiady:

  • przywitanie uczestników, rozgrzewka oraz dobór drużyn
  • gry i zabawy
  • gry i zabawy o charakterze międzypokoleniowym, które zapewnią zaangażowanie seniorów, ich dzieci i wnuków
  • mecz międzypokoleniowy w piłkę nożną

Dla uczestników Spartiakiady organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Podczas trwania imprezy będą dodatkowe atrakcje tj. dmuchańce dla wszystkich chętnych, stoisko dietetyczki (porady dietetyczne, suplementacja oraz możliwość zrobienia badania biorezonansem Quantum), promocyjne stoisko magazynu Głos Seniora a między konkurencjami możliwość uczestniczenia w zajęciach z instruktorami, którzy będą prowadzili różne formy aktywności ruchowej w białobrzeskim GOSiR od października br.

Po zakończeniu Spartiakiady zaplanowano spotkanie międzypokoleniowe uczestników biorących udział w Projekcie „Seniorzy na Orliki i ich rodzin przy kiełbasce z grilla.

 

 

Skip to content