Strona główna » Aktualności » Sobotnie spotkanie i Mistrzostwa z Nordic Walking

Sobotnie spotkanie i Mistrzostwa z Nordic Walking

  W Białobrzeskim Parku Nordic Walking przeprowadziliśmy w sobotę, 2 października, Profilaktyczny Marsz i  Mistrzostwa Gminy Białobrzegi w Nordic Walking. Imprezę profilaktyczną pod hasłem ” Nałogi, zejdźcie mi z drogi! Aktywnie przeciw uzależnieniom” przygotowaliśmy wspólnie z Sołectwem Korniaktów Północny, Gminą Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Białobrzegach oraz Wójtem Gminy Białobrzegi.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku z gminy Białobrzegi wzięli udział w Profilaktycznym Marszu. Wśród uczestników byli zarówno ludzie w sile wieku, jak i bardzo młodzi. Wszyscy razem pokonali trasę czerwoną liczącą 8,7 km podziwiając m. in. piękny krajobraz korniaktowskich stawów oraz kapliczki Św. Antoniego i Świętego Huberta przy których odpoczywaliśmy . Nad bezpieczeństwem uczestników Marszu czuwała ekipa Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Korniaktowa Północnego, kierowana przez Mieczysława Żaka.
Po zakończeniu Marszu, w gościnnym Domu Kultury, czekał na nas gorący posiłek regeneracyjny wraz z odrobiną słodkości. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy kubek oraz magnez z trasą Parku Nordic Walking. Przed Domem Kultury były prowadzone konkursy z nagrodami dla najmłodszych uczestników. Nad cały przebiegiem gier i zabaw czuwali pracownicy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

O godz. 13.00 rozpoczęliśmy Mistrzostwa Gminy Białobrzegi. Zawodnicy, zarówno panie, panowie jak i młodzież, mieli do pokonania trasę liczącą ok. 4 km. Przebiegała ona na trasie Stawy – Kaplica Św. Huberta – Stawy. Wszystkim uczestnikom zawodów na trasie towarzyszyło piękne słońce oraz  promienny uśmiech pomimo ogromnego wysiłku i zmęczenia.

W technicznej organizacji zawodów pomogli nam strażacy z jednostki OSP w Korniaktowie Północnym, na czele z jej komendantem Mieczysławem Żakiem. Strażacy  zabezpieczali trasę rywalizacji. Dziękujemy również Pani Elżbiecie Kurek za profesjonalnie przeprowadzoną rozgrzewkę oraz poprowadzenie Marszu Profilaktycznego

A oto wyniki rywalizacji:

Kategoria DOROŚLI:

  1. Andrzej Wojnar 30,18
  2. Marian Kurek 30,37
  3. Jolanta Chruściel 31,12

Kategoria MŁODZIEŻ :

  1. Maksymilian Chruściel 29,45
  2. Wiktoria Rejman 30,75
  3. Kinga Żak 32,26

http://sportbial.pl/wp-admin/post.php?post=10285&action=edit

 

Skip to content