Strona główna » Aktualności » Sekcja karate tradycyjnego rozpocznie działalność w Białobrzegach

Sekcja karate tradycyjnego rozpocznie działalność w Białobrzegach

W Zespole Szkół oraz w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach gościła ostatnio sześciokrotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym – Marta Niewczas. Pani Marcie towarzyszyła jej wychowanka, także mistrzyni świata w karate tradycyjnym – Agnieszka Sajdutka.

Spotkanie z wybitnymi sportsmenkami było nie tylko okazją do rozmowy o wywodzącej się Japonii sztuce walki, o legendarnych samurajach i ich kodeksie postępowania. Obie panie zaprosiły uczestników spotkań do pokazowego treningu karateków. I trzeba przyznać, iż wcale nie był on na zupełnym luzie. Kto chciał mógł się tęgo zmęczyć wykonując polecenia trenerek.

Wizyta pani Marty Niewczas w Białobrzegach nie była przypadkowa. Otóż od nowego roku szkolnego, w budowanym właśnie obiekcie „fitness” Centrum Sportowo – Rekreacyjnego, rozpoczną się zajęcia sekcji karate. Białobrzeska sekcja karate będzie prowadzona przez rzeszowską Akademię Karate Tradycyjnego, której założycielem jest Marta Niewczas.

Zajęcia, w których będą mogły uczestniczyć przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum oraz dorośli  mają się odbywać dwa razy w tygodniu. Udział w nich będzie  związany z niewielką odpłatnością. Zapisy do sekcji karate prowadzone będą w szkołach i w siedzibie Centrum Sportowo – Rekreacyjnego.

j

Fot. J. Pawlak

 

Skip to content