Strona główna » Aktualności » Puchar powędrował do Podzwierzyńca

Puchar powędrował do Podzwierzyńca

Pięć drużyn rywalizowało na boisku Orlika Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Białobrzegach w ramach turnieju piłki nożnej ministrantów o puchar księdza Jana Bździkota, dziekana Dekanatu Łańcut II. Piłkarskie zmagania odbywały się przy pięknej pogodzie w sobotę, 16 maja, a uczestniczyły w nim zespoły ministrantów z parafii w Białobrzegach, Kraczkowej, Krzemienicy, Łańcucie i Podzwierzyńcu.

Zgodnie z regulaminem turnieju mecze prowadzono zgodnie z ogólnymi przepisy FIFA. W turnieju mogli natomiast uczestniczyć wyłącznie ministranci z przynajmniej półrocznym stażem, urodzeni w 1999 roku i młodsi. Mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym i trwały 2 x 10 min. Sędziami zawodów byli: Jan Łuksik i Andrzej Wojnar.

Już po pierwszych spotkaniach wiadomo było, iż w tym turnieju najwięcej do powiedzenia będą miały ekipy ministrantów z Podzwierzyńca i Kraczkowej. Ich zawodnicy dysponowali bowiem najlepszym opanowaniem piłkarskiego rzemiosła i bardzo dobrą kondycją. A ta przy spotkaniach rozgrywanych w systemie każdy z każdym ma kapitalne znaczenie. Obserwowaliśmy więc w wykonaniu zawodników zwłaszcza tych drużyn, ładne, dynamiczne akcje i piękne bramki.

To, że piłkarskie zmagania prowadzono bardzo zacięcie, potwierdza fakt, iż we wszystkich 10 pojedynkach nie odnotowano ani jednego remisu. Zdarzały się natomiast wyniki 11:0, 8:0, 5:0 itd. W sędziowskim notesie pojawiła się także tylko jedna żółta kartka. W meczach obowiązywała prawie zawsze zasada gry fair-play.

A teraz pora na wyniki turnieju. Pierwsze miejsce i puchar księdza dziekana przypadł drużynie z parafii w Podzwierzyńcu (komplet zwycięstw). Drugie wywalczyli ministranci z Kraczkowej (3 wygrane). O miejscu trzecim, czwartym i piątym zadecydowała liczba zdobytych bramek, gdyż 3 drużyny zgromadziły taką samą liczbę punktów (po 2). Ostatecznie trzecie miejsce przypadło Krzemienicy, na czwartym uplasowały się Białobrzegi a na piątym ministranci z Łańcuta.

Ekipa ministrantów z Podzwierzyńca reprezentowała będzie Dekanat Łańcut II na szczeblu okręgowym XVIII Archidiecezjalnego Turnieju Ministrantów w Piłce Nożnej.

jap

Fot. Janusz Pawlak

Oglądaj także FOTOGALERIĘ z turnieju ministrantów:http://sportbial.pl/fotogalerie/ministranci-walczyli-na-boisku-o-puchar/

 

 

Skip to content