Strona główna » Aktualności » Przywitaliśmy jesień na rowerach

Przywitaliśmy jesień na rowerach

Intensywne opady deszczu oraz chłód nie były w stanie zepsuć dobrego nastroju uczestnikom rajdu rowerowego „Powitanie Jesieni”, który odbył się w sobotę,20 września.
Trasa wyprawy prowadziła z Białobrzegów (zbiórka odbyła się o godz. 9 na parkingu pod Szkołą Podstawową nr 1), przez Potok, Rakszawę i Węgliska do Medyni Głogowskiej. I choć co chwilę deszcz dawał się nam tęgo we znaki, grupa prawie 20 rowerzystów dotarła do najdalej położonego na mapie punktu rajdu.
Tutaj w „zagrodzie garncarskiej” poznaliśmy tajniki produkcji glinianych garnków. Dowiedzieliśmy się na czym polega wypalanie w piecu np. „siwaków” i „wyrobów szkliwionych”. Gospodarze z „zagrody” opowiedzieli też wiele ciekawych historii związanych z gliniakami oraz życiem niegdysiejszych mieszkańców Medyni.
W przyjaznej „zagrodzie garncarskiej” uczestnicy rajdu mogli sprawdzić swoje umiejętności w 2 konkursach: najwolniejszym pokonaniu wyznaczonej trasy oraz ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez Gminę Białobrzegi. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, iż wygrali je: Jan Maruszak, Szymon Chudzik, Dariusz Gamracy, Maria Strzępka, Małgorzata Ciąpała, Dorota Rosół (konkurs sprawnościowy) oraz Robert Chudzik, Lucyna Janiec oraz Barbara Maruszak (konkurs ze znajomości przepisów ruchu drogowego).
Na zakończenie pobytu w Medyni Łańcuckiej i przed wyruszeniem w drogę powrotną posililiśmy kiełbaską z grilla w miejscowej „karczmie”. Do Białobrzegów dotarliśmy ok. godz. 15. Przejechaliśmy w sumie 40 kilometrów. I już przed rozstaniem rozmawialiśmy o kolejnej wyprawie na rowerach, którą zaplanowaliśmy na wiosnę przyszłego roku.

PS Tradycyjnie już nasz rajd rowerowy mógł się odbyć dzięki pomocy strażaków ochotników z Korniaktowa Północnego. Ich ekipa wyposażona m.in. w wóz techniczny oraz mająca w składzie ratownika medycznego, towarzyszyła rowerzystom podczas całej wyprawy. W tym miejscu składamy im serdeczne podziękowania.

Skip to content