Strona główna » Aktualności » Przedszkolada 2016. Więcej emocji niż na piłkarskim meczu

Przedszkolada 2016. Więcej emocji niż na piłkarskim meczu

Przepychanie piłki pomiędzy nogami, rzuty piłeczką tenisową do kosza, przenoszenie piłek na tacy, strzelanie rzutów karnych i pokonywanie toru przeszkód to niecodzienne dyscypliny sportowe, które rozgrywano w czwartek, 2 czerwca, na obiektach Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Białobrzegach. Bohaterami rywalizacji byli najmłodsi sportowcy gminy – dzieciaki z Publicznego Przedszkola Zespołu Szkół w Białobrzegach, które wystartowały w Przedszkoladzie 2016.

Jak bardzo nietypowe były to zawody niech świadczy fakt, iż jeden ze sportowców nie miał ukończonych 3 lat a w czasie rywalizacji zawodnikom czasami musiały towarzyszyć wychowawczynie trzymając ich za rączki.

Młodsi i starsi

Do udziału w Przedszkoladzie przystąpiły 3 drużyny dzieci młodszych i 2 drużyny dzieci starszych. I tak o palmę pierwszeństwa rywalizowały ekipy Kaczuszki (wychowawczyni – trener Agata Gacek), Krasnale (wychowawczyni – trener Jolanta Nowosada), Misie (wychowawczyni – trener Bożena Łania), Słoneczka (wychowawczyni – trener Jolanta Nocek), Wiewiórki (wychowawczyni – trener Marta Chlebuś).

Sędziowie i wyniki

Po uroczystym przemarszu przez alejki Centrum Sportowo – Rekreacyjnego rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Najpierw zmagano się w konkurencji przepychania piłek pomiędzy nogami. Co jak się okazało nie jest taką oczywistą oczywistością, gdy trzeba na komendę stanąć w rozkroku i skupić się aby wypatrzyć piłkę, która gdzieś tam się zawieruszyła. Nie było natomiast problemów ze strzelaniem rzutów karnych na dużą, profesjonalną Orlikową bramkę, choć czasem lakierki na nogach utrudniały to zadanie.Dobrze też spisywały się przedszkolaki w pokonywaniu przeszkód ułożonych na sztucznej murawie Orlika.
Sędziowie zawodów (Piotr Babiarz – pracownik CSR, Iza Marcinów – Krupa – pracownik CSR i Szymon Chudzik – uczeń Publicznego Gimnazjum) skrupulatnie odnotowywali osiągane przez dzieciaki rezultaty. I tak 3 punkty otrzymywała grupa, która bardzo dobrze wykonywała zadanie, 2 pkt. przydzielano grupie dobrze wykonującej zadanie a jeden pkt. przypadał dzieciom poprawnie wykonującym zadanie.

Pora na medale

Gdy zespół sędziowski podliczył punkty uzyskane przez poszczególne grupy przedszkolaków, okazało się, iż w grupie dzieci młodszych w Przedszkoladzie najlepiej spisały się Krasnoludki. Na drugim miejscu uplasowały się Kaczuszki a trzecia pozycja przypadła Misiom. Wśród dzieci starszych najwięcej punktów zdobyły Słoneczka, które pokonały Wiewiórki. Ale, ale…Zdobyte miejsca nie były najistotniejsze, bo zgodnie z decyzją sędziów wszystkie grupy jednakowo zasłużyły na…złote medale (ufundowane przez Gminę Białobrzegi). Moment ich wręczania, stania na podium dostarczył małym sportowcom niezapomnianych wzruszeń i z nawiązką wynagrodził trud włożony w sportowe zmagania. Niektórzy nagradzani na miejscu sprawdzali jakość kruszcu…

Jap

Fot. Janusz Pawlak

Skip to content