Strona główna » Aktualności » Półkolonia w GOSiR

Półkolonia w GOSiR

Wakacje to czas przeznaczony dla dzieci na odpoczynek od nauki oraz zregenerowania sił po trudach szkolnych zmagań. W dniach od 11 – 15 lipca gościliśmy pierwszy turnus półkolonijny prowadzony przez AS Centrum Rozwoju Sportowego. Głównym celem organizowania półkolonii w naszym Ośrodku było zapewnienie dzieciom ciekawego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w wakacje.

W poniedziałek 11 lipca zainaugurowaliśmy letnią półkolonie, która rozpoczęła się zajęciami integracyjnymi oraz spisaniem zasad wewnętrznych półkolonii . Następnie dzieci miały warsztaty w Bistro Fit Fat  z wyrabiania ciasta oraz pieczenia pizzy. Każde dziecko miało możliwość zrobienia pizzy dla siebie . Po warsztatach, chwila odpoczynku przy pracach plastycznych a dla bardziej aktywnych gry i zabawy ruchowe.

We wtorek uczestnicy półkolonii wybrali się pociągiem na całodzienny pobyt do Rzeszowa a tam mieli zaplanowane wyjście do kina oraz na lody.

W Środę wycieczka do Kolorado gdzie dzieciaki bawiły się w sali zabaw oraz na kręglach. Po południu korzystały z placów zabaw oraz innych atrakcji GOSiR.

W Czwartek zajęcia sportowe w tym dużo czasu spędzonego na świeżym powietrzu. Dzieci bardzo dobrze bawiły się m.in na kortach tenisowych, ściance, siłowni plenerowej oraz boisku Orlik na którym grali w piłkę nożną. Po południu gry i zabawy wodne oraz zapoznanie się z kortem, sprzętem i dyscypliną sportową jaką jest squash. Squash obecnie cieszy się ogromną popularnością, powszechnie uznawany jest za jeden z najzdrowszych sportów na świecie ze względu na dużą intensywność dlatego też bardzo spodobał się uczestnikom półkolonii.

W ostatnim dniu dzieci uczestniczyły w Olimpiadzie sportowej były m. in. biegi na dystansie 200m oraz tor przeszkód. Po Olimpiadzie w sali fitness został przeprowadzony trening karate. Ostatni punkt półkolonii to strefa SPA GOSiR. Podczas spotkania z Panią saunamistrz dzieciom została przekazana wiedza z zakresu poprawnego saunowania oraz zasad których trzeba przestrzegać w tego typu pomieszczeniach. Następnie dzieci miały możliwość skorzystać z saun oraz łaźni parowych  i zregenerować siły po całym aktywnym tygodniu.

Czas spędzony w GOSiR podczas półkolonii z AS Centrum Rozwoju Sportowego był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, wspólnych zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją. Najlepszą rekomendacją półkolonii letnich w naszym Ośrodku jest uśmiech na buziach wszystkich dzieci.

 

Skip to content