Strona główna » Aktualności » Półkolonia w GOSiR

Półkolonia w GOSiR

Wakacje to czas przeznaczony dla dzieci na odpoczynek od nauki oraz zregenerowania sił po trudach szkolnych zmagań. W dniach od 03 – 14 lipca gościliśmy dwa turnusy półkolonijne organizowane  przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białobrzegach. Głównym celem organizowania półkolonii w naszym Ośrodku było zapewnienie dzieciom ciekawego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w wakacje.

W poniedziałek 3 lipca zainaugurowaliśmy letnią półkolonie, która rozpoczęła się zajęciami integracyjnymi oraz spisaniem zasad wewnętrznych półkolonii . Następnie dzieci miały warsztaty w Bistro Fit Fat  z wyrabiania ciasta oraz pieczenia pizzy. Każde dziecko miało możliwość zrobienia pizzy dla siebie . Po warsztatach, chwila odpoczynku przy pracach plastycznych a dla bardziej aktywnych gry i zabawy ruchowe.

We wtorek uczestnicy półkolonii wybrali się autokarem na całodzienny pobyt do Rzeszowa a tam mieli zaplanowane wyjście do kina oraz na lody.

W Środę dzieci uczestniczyły w Olimpiadzie sportowej były m. in. biegi na dystansie 200m oraz tor przeszkód. Po Olimpiadzie w sali fitness został przeprowadzone zajęcia z Zumby. Ostatnim punktem półkolonii w tym dniu była strefa SPA GOSiR. Podczas spotkania z Panią saunamistrz dzieciom została przekazana wiedza z zakresu poprawnego saunowania oraz zasad których trzeba przestrzegać w tego typu pomieszczeniach. Następnie dzieci miały możliwość skorzystać z saun oraz łaźni parowych  i zregenerować siły po całym aktywnym dniu

W Czwartek.Wycieczka do Kolorado gdzie dzieciaki bawiły się w sali zabaw. Po południu korzystały z placów zabaw oraz zajęć plastycznych gdzie robiły eko torby i eko bransoletki .

W Piątek po śniadaniu dzieci bawiły się na świeżym powietrzu, grając w tenis, piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę oraz uczestniczyły w zajęciach plastycznych podczas których tworzyli piękne eko mydełka. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy dostali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Czas spędzony w GOSiR podczas półkolonii z GOKiCz oraz GOSiR był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, wspólnych zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją. Najlepszą rekomendacją półkolonii letnich w naszym Ośrodku jest uśmiech na buziach wszystkich dzieci.

Półkolonia była wsparta finansowo ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

 

Skip to content