Strona główna » Aktualności » Pierwsza w tym roku wyprawa rowerowa już za nami

Pierwsza w tym roku wyprawa rowerowa już za nami

Miłośnicy aktywnego wypoczynku z gminy Białobrzegi spotkali się w sobotę, 25 kwietnia, na rajdzie rowerowym. Impreza organizowana przez Centrum Sportowo – Rekreacyjne i sołectwo Korniaktowa Północnego odbywała się pod hasłem „W wiosennym nastroju”.  

Trasa przejazdu prowadziła z Korniaktowa Północnego (gdzie odbyła się zbiórka uczestników rajdu), przez Budy Łańcuckie, Laszczyny, Chodaczków i Ubieszyn do Sieniawy. W drodze powrotnej z Sieniawy rowerzyści zaliczyli trasę „południową”, przez Jagiełłę, Gniewczynę Łańcucką, Świętoniową i Budy Łańcuckie. Na całej trasie przejazdu kolarzom towarzyszył „wóz techniczny” jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Korniaktowie Północnym (serdeczne podziękowania). Dzięki tej asyście nie straszne były nawet złapane gumy…

Tradycyjnie już w programie białobrzeskiego rajdu rowerowego znalazł się czas na podziwianie ciekawostek historycznych związanych z poszczególnymi miejscowościami. I tak np. w Sieniawie odpoczywaliśmy po trudach „pedałowania” na terenie parku pałacowego ale także zwiedziliśmy unikatową kryptę rodziny Czartoryskich znajdującą się w podziemiach kościoła parafialnego.

Na zakończenie rowerowej soboty spotkaliśmy się przy kiełbasce z grilla przygotowanej i serwowanej przez strażaków z Korniaktowa Północnego.

PS Zobacz także fotogalerię z rajdu

jap

Fot. B. Pawlak

Skip to content