Strona główna » Aktualności » Na pożegnanie wakacji mocno kręciliśmy kołami

Na pożegnanie wakacji mocno kręciliśmy kołami

Miłośnicy jazdy rowerami spotkali w sobotę, 2 bm., na Rajdzie Rowerowym, którym chcieli pożegnać tegoroczne letnie wakacje. Choć prognozy pogody straszyła deszczem, na starcie imprezy pojawiło się ponad 20 cyklistów.

Zgodnie z założonym planem tym razem wędrowanie na dwóch kółkach odbywało się głównie po duktach leśnych Białobrzegów, Bud Łańcuckich, Zmysłówki i Kopań Żołyńskich oraz drogami asfaltowymi Grodziska Dolnego . Okazało się, iż wielu z nas pierwszy raz jechało niektórymi, bardzo urokliwymi, trasami. W czasie rajdu odwiedziliśmy też, pozbawiony już wakacyjnego gwaru, zbiornik wodny Czyste w Grodzisku Dolnym.

Spacerowe tempo wyprawy znakomicie wpłynęło na samopoczucie rajdowców. Gdy więc po przejechaniu ponad 30 km dotarliśmy do gościnnego zazwyczaj domu kultury w Korniaktowie Północnym, ze smakiem zjedliśmy kiełbaskę z ogniska i wypiliśmy ciepłą herbatkę przygotowaną przez gospodarzy rajdu tj. sołectwo Korniaktowa Północnego.

PS Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji rajdu kierujemy w stronę strażaków ochotników z Korniaktowa Północnego oraz sołtysa Mieczysława Żaka.

jap

Fot. Janusz Pawlak

 

Skip to content