Strona główna » Aktualności » Młode mamy nie boją się sportowych wyzwań

Młode mamy nie boją się sportowych wyzwań

Już kolejny raz młode mamy (wraz ze swoimi pociechami) pojawiły się w sobotę, 20 sierpnia, na obiektach Centrum Sportowo – Rekreacyjnego, by uczestniczyć w zajęciach z cyklu Aktywna Mama Maluszka. Założeniem całego cyklu spotkań jest stworzenie paniom sprawującym opiekę nad małymi dziećmi możliwości uczestniczenia w różnorodnych formach aktywnego wypoczynku.  

Po zajęciach, w trakcie których młode mamy poznawały m.in. elementy lekkiej atletyki, tenisa i piłki siatkowej przyszła kolej na Nordic Walking czyli naukę chodzenia z kijkami. Obłaskawianie sztuki wykorzystywania kijków do aktywnego wypoczynku rozpoczęło się od krótkiego omówienia historii Nordic Walking i zalet tej dziedziny rekreacji. Potem przyszedł czas na rozgrzewkę z kijkami i demonstrację prawidłowego ich wykorzystywania. Jak się okazało nauka chodzenia z kijkami dostarczyła mnóstwa ciekawych wrażeń i relaksu. Tylko maluszki w wózkach nie wykazywały zrozumienia dla determinacji matek i często domagały się płaczem ich powrotu w pobliże wózeczków.

W drugiej części sobotniego spotkania młode mamy spotkały się z ratownikiem medycznym, panem Łukaszem Świątoniowskim. Pod jego okiem uczyły się jak radzić sobie w przypadku, gdy w drogach oddechowych dziecka znajdzie się jakieś obce ciało i jak postępować w przypadku utraty przez dziecko przytomności. Jednym głosem panie stwierdziły, iż było niezwykle cenne spotkanie.

Kolejne zajęcia z cyklu Aktywna Mama Maluszka odbędą się w najbliższą sobotę, 27 sierpnia. Godz. 16.30.

Skip to content