Strona główna » Aktualności » Mistrzostwa Gminy Białobrzegi w Nordic Walking

Mistrzostwa Gminy Białobrzegi w Nordic Walking

W Białobrzeskim Parku Nordic Walking  w sobotę, 23 września, odbyły się Mistrzostwa Gminy Białobrzegi w Nordic Walking. Imprezę pod hasłem ” Nordic Walking – ruszyć razem ku zdrowiu!  przygotowaliśmy wspólnie z Sołectwem Korniaktów Północny, Gminą Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Białobrzegach oraz Wójtem Gminy Białobrzegi.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku z gminy Białobrzegi wzięli udział w mistrzostwach. Wśród uczestników byli zarówno ludzie w sile wieku, jak i bardzo młodzi. Wszyscy razem pokonali trasę czerwoną liczącą 8,7 km podziwiając mimo rywalizacji m. in. piękny krajobraz korniaktowskich stawów oraz kapliczki Św. Antoniego i Świętego Huberta .

Wszystkim uczestnikom zawodów na trasie towarzyszył  promienny uśmiech pomimo ogromnego wysiłku i zmęczenia.

W technicznej organizacji zawodów pomogli nam strażacy z jednostki OSP w Korniaktowie Północnym, na czele z jej komendantem Mieczysławem Żakiem. Strażacy  zabezpieczali trasę rywalizacji oraz wyznaczyli punkty kontrolne w których uczestnicy musieli się znaleść. Dziękujemy również Pani Elżbiecie Kurek za profesjonalnie przeprowadzoną rozgrzewkę oraz pokaz i objaśnienie prawidłowej techniki chodu.

Po zakończeniu mistrzostw, klasyfikacji zawodników na mecie, ogłoszeniu wyników  oraz rozdaniu nagród przez pracowników Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji  na uczestników, czekał gorący posiłek regeneracyjny.

Wszystkie osoby biorące udział w wydarzeniu otrzymali od organizatorów pamiątkowy medal.

Mistrzowie Gminy Białobrzegi w poszczególnych kategoriach

Kategoria Dzieci:

  1. M. Strzępka

Kategoria Dorośli:

Panie

  1. W. Strzępka

Panowie

  1. B. Strzępka

Kategoria Seniorzy:

  1. A. Wojnar

Galeria zdjęć z wydarzenia

foto gosir

Skip to content