Strona główna » Aktualności » Maszerowaliśmy Dla Niepodległej

Maszerowaliśmy Dla Niepodległej

Blisko 50 osób uczestniczyło w „Marszu Dla Niepodległej” – wędrówce z kijkami Nordic Walking tzw. czarną trasą Białobrzeskiego Parku Nordic Walking. Imprezę, która odbyła się we wtorek, 11 listopada, zorganizowaliśmy dla uczczenia 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestnicy „Marszu…” wyruszyli we wtorkowe przedpołudnie z placu przed Domem Kultury w Białobrzegach (lewa strona). Każdy z biorących udział w wędrówce z kijkami otrzymał okolicznościową biało – czerwoną kokardę, by podkreślić uroczysty charakter przedsięwzięcia. Dzięki temu, że sprzyjała wędrówce znakomita pogoda, dopisywały też humory i dobry nastrój. Pokonywanie   kolejnych kilometrów nie dłużyło się a nawet i ci, którzy szli z kijkami pierwszy raz dawali dzielnie radę.

W czasie „Marszu…”, po przejściu części trasy, pod kapliczką św. Antoniego, każdy z uczestników wyprawy mógł posilić się czekoladą i herbatą przygotowaną przez organizatorów. Serwował ją sołtys Korniaktowa Północnego Mieczysław Żak, który z ekipą strażacką towarzyszył nam specjalistycznym samochodem na całej trasie przemarszu.

Po krótkim odpoczynku, maszerowaliśmy dalej. Następnym punktem postoju był krzyż partyzancki, w okolicach tzw. Księżej Góry. Tutaj uczestnicy „Marszu…” złożyli wiązankę kwiatów, dla upamiętnienia tych, którzy dla walki o wolną ojczyznę oddali   swoje życie.

Po 3,5 godzinach wędrowania, dotarliśmy do punktu rozpoczęcia wędrówki, do Domu Kultury w Białobrzegach (lewa strona), gdzie smakowitym bigosem i ciastem ugościli uczestników „Marszu…” gospodarze obiektu: pani sołtys Białobrzegów (lewa strona) – Zofia Nykiel oraz panie z rady sołeckiej.

Na deser oglądnęli wszyscy prezentację fotek pokazujących tegoroczny sezon wędrówek Nordic Walking w Białobrzegach. Już teraz umówiono się też na …zimowe wędrowanie w przyszłym roku.

PS Impreza mogła odbyć się się dzięki pomocy okazanej nam przez ludzi z sołectwa Białobrzegi  (lewa strona) i Korniaktów Północny. Serdecznie za to im dziękujemy.

jap

Fot. Janusz Pawlak

Skip to content