Strona główna » Aktualności » Kto załapał się do finału wojewódzkiego

Kto załapał się do finału wojewódzkiego

18 drużyn uczestniczyło w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SP w czwórboju lekkoatletycznym. Zawody przeprowadzonych we wtorek, 20 maja, na obiektach Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Białobrzegach.

W upalnej pogodzie, która blisko 28 st. C „wyostrzyła” współzawodnictwo, drużyny dziewcząt i chłopców rywalizowały w rzutach piłeczką palantową, skoku w dal, w biegu na 60 oraz 1000 m (chłopcy) i 600 m (dziewczęta). Zresztą konkurencje biegowe na długim dysstansie były najbardziej wyczerpującą częścią zawodów. I było to nie tylko zdanie Łukasza Burdy, sędziego głównego oraz Jana Jabłońskiego, organizatora sportu ale przede wszystkim samych zawodników. Niektórzy z nich schodzili z bieżni po pokonaniu zaledwie 400 lub 500 metrów.

 A teraz pora na wyniki bardzo sprawnie przeprowadzonych zmagań.

I tak wśród drużyn chłopców pierwsze miejsce wywalczyli reprezentanci SP nr 1 Żołynia (973 pkt.), na drugim uplasowała się ekipa SP Husów (919 pkt.), a na trzecim SP nr 1 Rakszawa (883 pkt).

Miejsca zajęte przez pozostałe zespoły: IV ZS Białobrzegi (798), V SP Markowa (761), VI

SP Medynia Łańcucka (749), VII Korniaktów Płn. (718), VIII SP nr 2 Łańcut (684), IX SP nr 3 Łańcut, X SP Rogóżno.

W klasyfikacji indywidualnej w grupie chłopców najlepsze wyniki osiągnął Jakub Podolec (SP Husów). Na drugim miejscu uplasował się Dominik Balawender (ZS Białobrzegi) a trzeci był Albert Kuras z SP nr 1 w Żołyni.

 Jak walczyły dziewczynki?

Tutaj bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki SP nr 2 w Łańcucie, które z 1193 punktami zdobyły I miejsce. Na drugim miejscu znalazły się uczennice z SP nr 3 w Łańcucie (997 pkt.). Miejsce na pudle wywalczyły także dziewczynki z SP nr 1 w Żołyni (940 pkt.).

Pozostałe zespoły uplasowały się odpowiednio na miejscach: IV SP Markowa (904), V SP nr 1 Białobrzegi (775), VI SP nr 1 Rakszawa (665), VII SP Husów (665), ZS Białobrzegi (625).

W klasyfikacji indywidualnej w grupie dziewczynek najlepsze wyniki osiągnęła Maja Kusiak (SP nr 2 Łańcut). Na  drugim miejscu na pudle stanęła Julia Bazan (SP nr 2 Łańcut) a na trzecim Natalia Stropek (SP nr 2 Łańcut).

Zgodnie z regulaminem IMS SP w czwórboju lekkoatletycznym na szczeblu wojewódzkim powiat łańcucki reprezentować będą zespoły SP nr 2 Łańcut (dziewczęta) i SP nr 1 Żołynia (chłopcy).

 

 

 

Skip to content