Strona główna » Aktualności » Kto ufundował powstańczą kapliczkę w Korniaktowie Płn?

Kto ufundował powstańczą kapliczkę w Korniaktowie Płn?

Odpowiedź na to m.in. pytanie poznali uczestnicy sobotniego Rowerowego Spaceru z Historią Pod Rękę. Z naszego zaproszenia skorzystało ponad 20 mieszkańców gminy Białobrzegi.

Zgodnie z programem imprezy poznawaliśmy urokliwe zakątki Korniaktowa Płn. ,Białobrzegów, Bud Łańcuckich (lewa strona) a także Żołyni i Kopań Żołyńskich oraz przebogatą historię (tak, tak przebogatą) naszej małej Ojczyzny. I tak dowiedzieliśmy się np. kto był fundatorem tzw. kapliczki powstańczej w Korniaktowie Płn, dlaczego pojawiła się kapliczka obok dworu w Białobrzegach, a także gdzie znajdowało się miejsce kultu Słowian. A wszystko za sprawą głównego bohatera Rowerowego Spaceru z Historią Pod Rękę, naszego przewodnika – historyka mgr Waldemara Ostrowskiego.

Uczestniczący w imprezie podkreślali, że choć tyle lat już mieszkają w Białobrzegach, nie zdawali sobie sprawy, jak bogatą historię mają nasze okolice.

Tradycyjnie na zakończenie rowerowej wyprawy, spotkaliśmy się przy kiełbasce serwowanej z grilla  przez niezawodnego pana Antoniego.

PS Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Rowerowego Spaceru z Historią Pod Rękę składamy sołectwu Korniaktowa Północnego.

Fot. Janusz Pawlak

Skip to content