Strona główna » Aktualności » Finał Białobrzeskiej Piłkarskiej Ligi Mistrzów

Finał Białobrzeskiej Piłkarskiej Ligi Mistrzów

W czwartek 6 Czerwca zakończyły się zmagania sportowe dziecięcych drużyn. Nagroda główną, Puchar Ligii zwycięskiej drużynie – Zespół Szkół w Woli Dalszej wręczył Kierownik GOSiR . Wszystkie drużyny, które brały udział w Białobrzeskiej Piłkarskiej Lidze Mistrzów otrzymały nagrody dla wszystkich zawodników.

W rozgrywkach ligowych udział wzięły dzieci z białobrzeskich szkół: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białobrzegach, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Białobrzegach, Zespół Szkół Wola Dalsza, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Budach Łańcuckich, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Budach Łańcuckich, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Korniaktowie Północnym. Turnieje były dla najmłodszych formą zabawy i aktywnego spędzania wolnego czasu, nie rywalizacji. W Białobrzeskiej Piłkarskiej Lidze Mistrzów KAŻDY WYGRYWA. Wszystkie dzieci reprezentujące szkoły, które wzięły udział w turniejach, otrzymały jednakowe nagrody rzeczowe tj. strój sportowy ( koszulka, spodenki) oraz praktyczne gadżety m.in. smycze, odblaski, długopisy a na deser słodycze. Drużyna, która zdobyła Puchar Ligii przekaże go w kolejnym roku nowym zwycięzcom.

Pierwszą edycje Białobrzeskiej Piłkarskiej Ligi Mistrzów wygrała drużyna z Zespołu Szkół w Woli Dalszej. Drużyna prowadzona przez A. Wojnar zdominowała tegoroczną ligę wygrywając wszystkie mecze i tym samym zdobyła komplet punktów do klasyfikacji ogólnej po czterech turniejach.

Turnieje w ramach rundy jesienno/zimowej i wiosenno/letniej w większości odbywały się w hali sportowej Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach. Szkoła mogła wystawić do gry reprezentacje składającą się z maksymalnie 12 zawodników. W rozgrywkach wzięło udział prawie 80 dzieci.

Dziękujemy Dyrektorom, nauczycielom wychowania fizycznego, którzy wraz z dzieci spędzili z nami wspólnie turniejowe dni i zaangażowali się w rozgrywki ligowe a dzieciom za dostarczone emocje. Jesteśmy dumni z jakim zaangażowaniem brali udział w rozgrywkach. 

 

Organizatorem I Białobrzeskiej Piłkarskiej Ligi Mistrzów jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białobrzegach. Wsparcie finansowe na organizację wydarzenia otrzymaliśmy od Gmina Białobrzegi ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

 

Wyniki Finałowego Turnieju Białobrzeskiej Piłkarskiej Ligi Mistrzów:

GRUPA A:

SP 2 Budy Łańcuckie 0:0 SP 2 Korniaktów

SP 2 Korniaktów Północny 0:6 SP 2 Białobrzegi

SP 2 Budy Łańcuckie 3:2 SP 2 Białobrzegi

 

GRUPA B:

ZS Wola Dalsza 8:0 SP 1 Białobrzegi

SP 1 Białobrzegi 1:1 SP 1 Budy Łańcuckie

SP 1 Budy Łańcuckie 0:6 ZS Wola Dalsza

 

Mecz o 5 miejsce:

SP 1 Białobrzegi 3:4 ( karne ) SP 2 Korniaktów Północny

Mecz o 3 miejsce:

SP 1 Budy Łańcuckie 1:3 SP 2 Białobrzegi

FINAŁ:

ZS Wola Dalsza 5:0 SP 2 Budy Łańcuckie

 

Król strzelców – Dominik Ziaja 27 bramek ( Zespół Szkół Wola Dalsza )

II Miejsce Alan Kulpa 19 bramek ( Szkoła Podstawowa Nr 2 w Białobrzegach )

III Miejsce Karol Adamarek 13 bramek ( Zespół Szkół Wola Dalsza )

 

Klasyfikacja ogólna  po czterech turniejach:

  1. ZS WOLA DALSZA 24 pkt
  2. SP 2 Budy Łańcuckie 18 pkt
  3. SP 1 Budy Łańcuckie 15 pkt
  4. SP 2 Białobrzegi 11 pkt
  5. SP 2 Korniaktów Północny 10 pkt
  6. SP 1 Białobrzegi 4 pkt

 

A tutaj krótka fotorelacja z wydarzenia:

foto gosir

 

 

Skip to content