Strona główna » Aktualności » Czekają nas wielkie emocje. Sołtysiada 2017: niedziela, 30 lipca,godz.16

Czekają nas wielkie emocje. Sołtysiada 2017: niedziela, 30 lipca,godz.16

Wyścig dżdżownic po polu sołtysa oraz trójbój piekarski to tylko dwie z licznych konkurencji, w których rywalizowali będą reprezentanci 8 sołectw gminy Białobrzegi w czasie Sołtysiady 2017. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 30 lipca, na obiektach Centrum Sportowo – Rekreacyjnego. Początek godz. 16. 

Tradycyjnie już zapowiada się, iż zmaganiom ekip poszczególnych sołectw towarzyszyły będą wielkie emocje i nikt nie będzie odpuszczał w walce o cenne punkty w nietypowych dyscyplinach sportowych. Tym razem dowodzone przez sołtysów drużyny Białobrzegów, Białobrzegów (lewa strona), Bud Łańcuckich, Bud Łańcuckich (lewa strona), Dębiny, Korniaktowa Płd., Korniaktowa Płn. i Woli Dalszej spotkają się na boisku ze sztuczną trawą, które będzie areną tegorocznej rywalizacji sportowej na wesoło.

Jak informują organizatorzy, oprócz wspomnianych już konkurencji, zawodnicy sprawdzą swoje siły także w przeciąganiu liny pomiędzy sołectwami, w drużynowych wyścigach w workach czy też w pokonywaniu torów przeszkód. Przygotowano je oddzielnie dla pań i panów. Zdradzając rąbka tajemnicy możemy powiedzieć, iż w tej ostatniej dyscyplinie panie i panowie zetkną się z typowymi przeszkodami – problemami, z którymi zmagają się każdego dnia: w sklepach czy na drodze.

Na drużyny biorące udział w zabawie czekają nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania swoim ekipom! 

 

Skip to content