Strona główna » Aktualności » Białobrzegi zwyciężyły w SOŁTYSIADZIE 2015

Białobrzegi zwyciężyły w SOŁTYSIADZIE 2015

Zawodnicy siedmiu sołectw z gminy Białobrzegi rywalizowali w dyscyplinach nie tylko sportowych w czasie Sołtysiady 2015, zorganizowanej przez Centrum Sportowo – Rekreacyjne w niedzielę, 26 lipca.

Przy pięknej pogodzie, z udziałem licznie zgromadzonej publiczności i z artystyczną oprawą w wykonaniu Białobrzeskiej Orkiestry Dętej, zespoły uczestniczące w imprezie walczyły o punkty w czasie biegów na 100 m z walizką po pieniądze do kasy gminy, w rodzinnym biegu z zakupami na 200 m, w pchnięciu kulą w płot sołtysa, w rzutach różnymi piłkami do kosza i przeciąganiu liny. Indywidualnie o punkty dla swoich drużyn walczyli także sołtysi, którzy musieli się wykazać umiejętnością strzelania rzutów karnych i sprawnością w pisaniu sms-ów (do pana wójta oczywiście) na czas.

Emocje były ogromne, szczególnie udzieliły się zawodnikom podczas zmagań przeciągania liny pomiędzy poszczególnymi sołectwami.

Po trwających 2,5 h zmaganiach sędzia główny zawodów Piotr Babiarz (animator Centrum Sportowo – Rekreacyjnego) mógł przekazać, iż w drugiej edycji Sołtysiady najwięcej punktów zdobyła drużyna Białobrzegów (prawa strona) – sołtys Stanisław Chudzik (47 pkt.). Na drugim miejsc uplasowała się ekipa Bud Łańcuckich (lewa strona) – sołtys Mieczysław Kukulski (38 pkt.), a trzecie wywalczyła drużyna Korniaktowa Północnego – sołtys Mieczysław Żak (35 pkt.).

Dalsze miejsca przypadły w udziale: 4. Białobrzegi (lewa strona) – sołtys Zofia Nykiel (27 pkt.) i Korniaktów Płd. – sołtys Marta Kiełb (27 pkt.), 5. Dębina – sołtys Wiesław Rejman (24 pkt.), 6. Budy Łańcuckie (prawa strona) – sołtys Danuta Prajs (22 pkt.). Z przykrością musimy odnotować, iż w Sołtysiadzie nie brała udziału drużyna sołectwa Wola Dalsza.

Na zakończenie niedzielnego spotkania ze sportem wszystkie ekipy biorące udział w zawodach otrzymały nagrody rzeczowe (sprzęt AGD tej samej wartości) ufundowane przez Gminę Białobrzegi. Nagrody wręczył Franciszek Masłoń – wójt Gminy Białobrzegi.

Zobacz też FOTOGALERIĘ z Sołtysiady http://sportbial.pl/fotogalerie/soltysiada-2015/

jap

Fot. Janusz Pawlak

 

Skip to content