Strona główna » Aktualności » Białobrzegi Biegały z Jedynką – upał nie przeszkodził w rywalizacji

Białobrzegi Biegały z Jedynką – upał nie przeszkodził w rywalizacji

Kilkudziesięciu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych stanęło w niedzielę, 4 bm., na starcie zawodów odbywających się pod hasłem Białobrzegi Biegają z Jedynką. Festiwal Biegania przygotowało Centrum Sportowo – Rekreacyjne oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Białobrzegach. Trasy biegowe zabezpieczyła ekipa strażaków ochotników z jednostki OSP w Korniaktowie Północnym.

Sięgający 30 st. C upał spowodowała, iż organizatorzy zdecydowali się na skrócenie niektórych tras rywalizacji (tak stało się np. w przypadku dystansów dla dzieci starszych). Ale i tak emocje towarzyszące rywalizacji były ogromne. Zarówno w biegu bąbla, kiedy to na trasie biegowej pojawiły się przedszkolaki wraz z mamami lub ojcami, jak i w biegach juniorów na dłuższych dystansach.

A oto wyniki rywalizacji:

Bieg Bąbla (przedszkolaki z opiekunami) – 100 m

1. Maciej Preizner

2. Julia Wikiera

3. Martynka Mac

 

Bieg Malucha (klasy 1-3) – 250 m

 

  1. Marlena Markowicz
  2. Julia Tomaszek
  3. Natalia Grzesik

Bieg Juniora (klasy 4-6)   – 550 m

Dziewczynki

1.Zuzanna Czapla

  1. Wiktoria Cebula
  2. Marysia Panek

 

Bieg Juniora (klasy 4 – 6) – 850 m

Chłopcy

  1. Jakub Kołcz
  2. Kacper Kubis
  3. Kamil Czech

 

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Białobrzegi, a wszyscy uczestnicy zawodów okolicznościowe medale.

W ramach imprez towarzyszących Festiwalowi Biegania odbył się konkurs wiedzy o gminie Białobrzegi przygotowany przez uczniów SP nr 1 w Białobrzegach.

Skip to content